EKONOMİ

Canlı yayında ifşa etti: Allah Erdoğan’dan razı olsun, yoksa ekmeği 20 liradan yiyecektik

Kimler fiyatların düşmesini istemiyor? Gıda fiyatlarını artıran tekelci sermayenin amacı ne? Ülke TV ekranlarında “Dolar 1’e 1 arttı gübre 1’e 10 arttı. Kime ne anlatıyorsunuz?” tepkisini gösteren Türkiye Ziraat Odaları Birliği İstanbul İl Koordinasyon Kurul Başkanı Ömer Demir çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN “ALLAH RAZI OLSUN”

Demir, gübre ve yem fiyatlarının iktidar tarafından nisan ayı sonuna kadar sabitlenmesinin önemine vurgu yaptı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a “Allah razı olsun” diyen Demir, gübre ve yem fiyatlarının sabitlenmeseydi 2023’te ekmeğin fiyatının 20 liraya kadar çıkabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz ay hamlesini yapan Erdoğan, Nisan 2023’e kadar gübre ve yem fiyatlarını sabitlediklerini açıklamıştı. Bu adımla üreticilerin ciddi anlamda rahatlayacağı bekleniyor.

Bununla sınırlı kalmayan devlet, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un gerçekleştirdiği toplantının ardından gıda fiyatlarını olağandışı artıranlara karşı enflasyonu kontrol altına almak için zincir marketler üzerinden 419 temel ihtiyacı ürününde fiyat sabitleme adımını atmıştı.

 


Kaynak : haber7

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu