EĞİTİM ÖĞRETİM

ALES ne zaman 2023? ALES başvuru tarihleri ÖSYM sınav takvimi 2023 ile belli oldu!

ALES 2023 başvuru tarihi ve sınav günü netlik kazandı. Akademik kariyer hedefleyenlerin katılacağı ALES, her yıl üç kez ÖSYM tarafından yapılıyor. Yayımlanan ÖSYM sınav takvimi ile ALES tarihi netlik kazandı. Peki ALES ne zaman 2023? ALES başvuru tarihleri ÖSYM sınav takvimi 2023 ile belli oldu!

ALES NE ZAMAN 2023?

ALES 2023 yılında her sene olduğu gibi 3 kez belirlenen okullarda uygulanacak. ÖSYM tarafından ALES tarihleri bildirildi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2023 sınav takvimine göre ALES tarihleri şöyle:

ALES BAŞVURU TARİHLERİ

  • ALES 1 başvuru tarihi 22 Şubat-1 Mart 2023 tarihleri arasında,

  • ALES 2 başvuruları 4-10 Temmuz 2023 tarihlerinde,

  • ALES 3 başvuruları da 29 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında alınacak.

ALES BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

ALES başvuruları ÖSYM internet sitesi üzerinden belirlenen tarihler arasında yapılacak. Adaylar ÖSYM AİS üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak başvurularını gerçekleştirecek.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ALES sonuçları açıklanma tarihi de belli oldu. Bu anlamda ALES 1 sonuçları 5 Mayıs 2023 tarihinde, ALES 2 sonuçları 5 Ağustos 2023’te, ALES 3 sonuçları 5 Aralık 2023 tarihinde açıklanacak.


Nur Saydan
Haber7.com – SEO Editörü

Haber 7 - Nur Saydan

Kaynak : haber7

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu