BİYOGRAFİ

Kemal Sunal kimdir ve nerelidir? Ne zaman öldü? Kemal Sunal ölüm tarihi

Kemal Sunal 11 Kasım 1944’te İstanbul, Fatih’te dünyaya geldi. Asıl adı Ali Kemal Sunal’dır. Aslen Malatyalı’dır. Babası Mustafa Sunal emekli işçi, annesi ise Saime Sunal ise ev hanımıydı. 3 çocuklu bir aileye gözlerini açtı. 

Mimar Sinan İlkokulu’ndaki öğreniminin ardından Vefa Lisesi’nde eğitim aldı. Liseden mezun olması 11 sene sürdü. Mezuniyet süresinin bu kadar uzun sürmesi arkadaş grubuyla aldığı karar sonucunda, bile isteye yapılan bir şeydi. Liseden sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinin Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümüne başladı. Ancak bu okulu bir süre sonra bıraktı. ilerleyen dönemlerde bu bölümü tamamladı ve ardından yüksek lisans yaptı. 

İş hayatına daha küçük yaşlarda başlamıştı. Maddi durumlarının iyi olmamasından kaynaklı olarak birçok yerde çalıştı. Bir dönem bir fabrikada, bir dönem de bir elektrikçide çırak olarak görev aldı. 

Liseden mezun olma süresi uzun olunca, ardından da yüksek öğrenimi ve iş hayatı devreye girdi. Durum böyle olunca askere gitmesi 35 yaşını buldu. Öteki askerlerle olan yaş farkı sebebiyle birlik düzeninin bozulduğu düşünüldü ve birçok farklı yerde askerlik yaptı. 

Gülşen Bubikoğlu kimdir, aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? Gülşen Bubikoğlu'nun son hali...Gülşen Bubikoğlu kimdir, aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? Gülşen Bubikoğlu’nun son hali…

OYUNCULUK HAYATI

Kemal Sunal, ilk kez lise yıllarındayken sahneye çıktı. Lisede tiyatro kolunun düzenlendiği oyunda performans sergiledi. Yeteneğini fark eden lise öğretmeninin de yönlendirmesi ile oyunculuğa yöneldi. Birçok farklı tiyatroda rol aldı. Kemal Sunal’ın başarılı oyunculuğunu ünlü yönetmen Ertem Eğilmez fark etti. Bu durum Kemal Sunal’ın kariyerinin belki de en önemli dönüm noktalarından biri oldu. 

Ertem Eğilmez’in hayatına dokunması ile ilk sinema filmi tecrübesini 1972’de ‘Tatlı Dilim’de yaşadı. Oyunculuğu oldukça çok beğenilen ve seyirci tarafında özümsenen Kemal Sunal, 80’den fazla sinema filminde boy gösterdi. 

1970-1990 arasında başarılarından ötürü çok sayıda ödüle layık görüldü. 

KEMAL SUNAL FİLMLERİ

Kemal Sunal, Şaban tiplemesi ile ülke çapında ilgiyle takip edildi. Şaban ismi ile çok sayıda filmde boy gösterdi. En son Propaganda filminde oyunculuk performansını sergileyen Kemal Sunal filmlerinden bazıları…

KEMAL SUNAL EŞİ

Devekuşu Kabare isimli tiyatro topluluğunda yer aldığı 1972 döneminde Ankara Turnesi’nde eşi Gül Hanım ile tanıştı.

Sunal, Gül Hanım ile Nisan1975’te dünya evine girdi. Bu mutlu evlilikten, Ezo ve Ali imsinde 2 çocuk sahibi oldu.

KEMAL SUNAL VEFAT ETTİ

3 Temmuz 2000’de Balalayka isimli filmin çekimleri için uçağa bindi. Yolculuk esnasında geçirdiği kalp krizi sonucunda hayata gözlerini kapattı. Öldüğünde henüz 55 yaşındaydı. 


Kaynak : haber7

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu