EĞİTİM ÖĞRETİM

DGS 2023 ne zaman? DGS başvuru tarihi ÖSYM sınav takvimi ile belli oldu!

ÖSYM sınav takvimi yayınlandıktan sonra DGS tarihi de akabinde araştırılmaya başladı. Sınava girecek binlerce aday, 2023 DGS başvuru tarihini merak ediyor. Ön lisans mezunu adaylar eğitimlerini lisans düzeyine çıkarmak için DGS oturumuna katılacak. Peki DGS 2023 ne zaman? DGS başvuru tarihi ÖSYM sınav takvimi ile belli oldu!

DGS 2023 NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2023 sınav takvimi yayımlandı. DGS sözel ve sayısal olarak iki oturumda gerçekleşecek. DGS 16 Temmuz 2023 tarihinde uygulanacak.

DGS BAŞVURU TARİHİ BELLİ Mİ?

DGS 2023 başvuru tarihleri yayımlanan takvim ile belli oldu. Bu anlamda 2023 Dikey Geçiş Sınavı başvuruları 26 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. DGS geç başvuru tarihi ise 13 Haziran 2023 olarak belirtildi.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Sınav sonuçları 11 Ağustos 2023 tarihinde adayların erişimine açılacak.


Nur Saydan
Haber7.com – SEO Editörü

Haber 7 - Nur Saydan

Kaynak : haber7

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu