EĞİTİM ÖĞRETİM

BİLSEM sınavı ne zaman, sınav giriş belgesi yayımlandı mı? 2023 BİLSEM sınav tarihi ve detayları…

BİLSEM ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme tarihleri netlik kazandı. Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri (BİLSEM) sınavı başvuruları 19-30 Aralık 2022 tarihleri arasında alındı. Ön değerlendirme randevu işlemleri ise 2-6 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. Peki MEB BİLSEM sınavı ne zaman, sınav giriş belgesi yayımlandı mı? 2023 BİLSEM sınav tarihi ve detayları…

BİLSEM SINAVI NE ZAMAN 2023?

BİLSEM sınavlarına katılacak öğrenciler yeteneklerine göre değerlendirilecek.  Ön değerlendirme uygulamalarına alınacak öğrencilerin e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yayımlanması 14 Ocak-9 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Yeteneklerine göre değerlendirilecek öğrencilerin ön değerlendirme uygulamaları 19 Nisan 2023 tarihinde, bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerin ilan edilmesi ise 24-28 Nisan 2023 tarihinde yapılacak.

Bireysel değerlendirme sınavı da 15 Mayıs-28 Temmuz arasında gerçekleşecek.

BİLSEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları 4 Ağustos 2023 tarihinde açıklanacak.

BİLSEM SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYIMLANDI MI?

Ön değerlendirmeye hak kazana öğrenciler için sınav giriş belgesi 10 Ocak 2023 tarihinde e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yayımlandı.

BİLSEM SINAV KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

BİLSEM 2023 SINAV TAKVİMİ


Nur Saydan
Haber7.com – SEO Editörü

Haber 7 - Nur Saydan

Kaynak : haber7

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu