YAŞAM

1914’te tasarlanan zeka testi: 21 saniyede 10 gizli yüzü bulan parmakla sayılacak kadar az!

Optik illüzyonlar, insan beyninin algılama biçimini şaşırtmak için tasarlanmaktadır. Birçok türü bulunan optik illüzyon ile algılama şekillerimiz ortaya konur. Hazırlanan bu zeka testinde de gizlenmiş olan 10 yüzü bulmalısınız. Hadi o zaman, gizli olan suratları bulmak için verilen 21 saniyeniz başladı!

BU ZEKA TESTİ 1914’TE TASARLANDI

Hazırlanan bu görsel 1914’te The Duluth Herald’da yayımlanan eski bir bulmacadır. Hazırlanan bulmacada 11. yüzün içine 10 adet yüz saklanmıştır. İşin zor kısmı ise 21 saniyede bu yüzleri tespit etmektir.

KOLAY YA DA ZOR, BU TAMEMEN SİZE BAĞLI

Süreniz bir yandan devam ederken hazırlanan görsele daha yakından ve sakin bir şekilde bakın. Gizli yüzler ancak daha sakin ve kontrollü ilerlendiğinde ortaya çıkacaktır. Bir testin kolay ya da zor olması tamamen sizin bakış açınız ve algılarınızla alakalıdır.

ZEKA TESTLERİ İLE KENDİNİZİ ORTAYA ÇIKARTIN

Bu zeka testini insanlardan sadece belli bir kısmı 21 saniyede doğru ve tam çözüme ulaşabilmektedir. Eğer zeka testlerini verilen sürede tamamlayabiliyorsanız gerçekten yüksek ıQ’ya ve kıvrak bir zekanız olduğuna işaret ediyordur. Hadi sürenin sonuna geliyoruz!

3…

2…

1…

SÜRE DOLDU

Zeka testi için verilen sürenin sonuna geldik. Şimdi açık yüreklilikle verilen sürede kaç yüz bulduğunuzu söyleyebilecek misiniz? Eğer tüm yüzleri tespit edebildiyseniz dikkatiniz ve algılarınız çok kuvvetli demektir.

Siz verilen sürede kaç surat bulabildiniz? Yorumlara yazıp bizimle paylaşmayı unutmayın.

Matruşka gibi zeka testi: 15 saniyede filin içinde kaç hayvan göreceksiniz?Matruşka gibi zeka testi: 15 saniyede filin içinde kaç hayvan göreceksiniz?


Nur Saydan
Haber7.com – SEO Editörü

Haber 7 - Nur Saydan

Kaynak : haber7

Leave your vote

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.