1
abdurrahman uzun

Hz. Aişe'yi Gözyaşlarına Boğan Ayet #ömerdöngeloğlu‘Resulullah’ın İzinde’ ile Ömer Döngeloğlu, Mekke ve Medine’de gerçekleştirdiği çekimlerle Hz. Muhammed’in hayatından örnekleri ekrana taşıyor.

Ekranların sevilen yüzleri, hayatın içinden konularla ve hayata dair sohbetlerle YouTube izleyicisiyle buluşuyor. Birbirinden değerli sunucular ve konuklarla Kanal 7 – Ülke TV arşiv programlarından en akılda kalan bölümler, Hayat Sohbetleri YouTube kanalında takipçileriyle buluşuyor.

Orhan Karaağaç ile ‘Konuşacaklarımız Var’, İsmail Kılıçarslan, Tarık Tufan, Selahattin Yusuf ile ‘Meksika Sınırı’, Furkan Çalışkan ile ‘Her Kişi Niyetine’, Ömer Döngeloğlu ile ‘Önden Gidenler’ programları Hayat Sohbetleri YouTube kanalında sevenlerini bekliyor.

#HayatSohbetleri #ömerdöngeloğlu

Kaynak abdurrahman uzun

23 Yorum

 1. Büyük Ölçekli Zorla Organ Toplama

  Görüşme sırasında Lavee, Robertson ile birlikte yazdığı makalenin, insanların araştırmaya kendilerinin bakabilmesi için inceledikleri Çin tıbbi makalelerine bağlantılar içerdiğini söyledi. Görünüşe göre Çinli doktorlar, kağıtlarının insanları öldürdüklerine dair yazılı tanıklıklar olduğunun farkında bile değillerdi.

  Ayrıca Çinli yetkililer, Ocak 2015'ten itibaren idam mahkûmlarının organlarını kullanmayı tamamen durdurduklarını açıkladılar. Bu doğru olsaydı ve Çin gerçekten gönüllü organ bağışlarına güvenseydi, Çin'de gönüllü organ bağışı çok nadir olduğu için organ nakillerinin sayısı büyük ölçüde düşerdi. Ancak bunun yerine sayı keskin bir şekilde arttı ve bu da ÇKP'nin güvenilirliğini sorguladı.

  Organların kaynağıyla ilgili olarak Lavee, Londra'daki 2019 Çin Mahkemesinin kararına atıfta bulundu. Düzinelerce tanık mahkemede ifade vererek rejimin zorla organ toplama uygulamasına dair yeterli kanıt sağladı. Haziran 2019'da Mahkeme, "Çin genelinde yıllardır önemli bir ölçekte zorla organ toplama işlemi gerçekleştirilmiştir ve Falun Gong uygulayıcıları organ tedarikinin tek ve muhtemelen ana kaynağı olmuştur" sonucuna varmıştır.

  Etik Olmayan Uygulamayı Durdurmak

  Falun Gong uygulayıcılarının neden hedef alındığı sorulduğunda Lavee, uygulayıcıların sigara içmedikleri veya içki içmedikleri için sağlıklı olduklarının bilindiğini söyledi. Yine de Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü'ye olan inançları nedeniyle, nüfusun bu kesimi 1999'dan beri ÇKP tarafından sistematik olarak bastırılmıştır. Çinli yetkililer, Falun Gong uygulayıcılarını keyfi olarak gözaltına almanın yanı sıra, onları öldürüyor ve kâr amacıyla organlarını satıyor.

  Bu nedenle Lavee ve meslektaşları İsrail Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalıştılar ve 2008'de İsrail vatandaşlarının organ nakli sağlamak amacıyla Çin'e seyahat etmelerini yasaklayan bir organ nakli yasasını (“nakil turizmi” olarak da bilinir) uygulamaya koydular. İsrail Organ Nakli Derneği'nin Başkanı iken, Lavee organ toplama konusunda bir konferans düzenledi ve Kanadalı insan hakları avukatı David Matas'ın da aralarında bulunduğu konuşmacıları Çin'de zorla organ toplamanın nasıl sonlandırılacağı hakkında konuşmaya davet etti. Çin Büyükelçiliği, Matas'ın konferansa katılmasını engellemesi için Dışişleri Bakanlığı'na baskı yapmaya çalıştı, ancak başarısız oldu. Lavee, Büyükelçiliğin konferansa katılması için bir temsilci göndermesini önerdi. Büyükelçilikten biri geldi ve konferansın “ÇKP karşıtı” olduğunu iddia etti. Ancak seyirci kısa süre sonra temsilciden ayrılmasını istedi.

  Lavee, Çin'de zorla organ alımını ilk kez 2005 yılında duydu. Bir hastası bir yıldır kalp nakli bekliyordu. Ancak beklemeye devam etmek yerine, sigorta şirketi tarafından ödenen üç hafta içinde bir kalbi güvence altına aldığı Çin'e gitti. Nakil olması için belirli bir tarih ve saat garanti edildi. Lavee, uygun bir donörün belirli bir tarihte öleceğini garanti etmenin İsrail'de mümkün olmayacağını, ancak hastanın gerçekten de söz verildiği gibi Çin'den İsrail'e yeni bir kalple döndüğünü söyledi. Bu deneyim sayesinde Lavee, Çin'de organ nakli üzerine araştırmalar yapmaya başladı ve bu korkutucu, sistematik organ toplama sistemini ortaya çıkardı.

  Lavee, araştırma sonuçlarını 2006 yılında yayınlamaya başladı ve birçok röportaj verdi. Bir keresinde kendisini Çin yanlısı bir örgütün temsilcisi olarak tanıtan İsrailli bir avukattan bir telefon aldı. Avukat, Lavee'nin Çin'in organ toplaması hakkında araştırma yapmayı bırakmasını talep etti. Lavee, Sağlık Bakanlığı'nın hukuk bürosuyla temasa geçti ve avukat bir daha asla onunla iletişime geçmedi.

  Bu web sitesinde yayınlanan tüm içeriğin telif hakkı Minghui.org'a aittir. Minghui, çevrimiçi içeriğinin derlemelerini düzenli olarak ve özel günlerde yayınlamaktadır.

 2. Daha dünyaya gelmiş insanları bile cehenneme atmayı kafaya koymuş. adiyecek başka birşey yok hafız. Hadi gel buna inan, hani o en büyük affediciydi? Yahu daha doğmamış, imtihanı başlamamış olanlarhakkında bile karar vermiş. Nasıl oluyor bu?

 3. Allah'ın selâmı Allah'ın elçisi Reşat Halifenin üzerine olsun 19 ☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu