1
abdurrahman uzun

Cehenneme İLK Girecek Olan 3 MÜSLÜMAN Bakın Ne Günah İşlediler? Aman Allah’ım!Şimdi anlatacağım mühim bir hadisi şerifi biz müminler olarak fabrika ayarlarımızı hatırlatma hususunda adeta bir uyarıcı olarak kullanabilir ve bu hadis-i şerif sayesinde kendimizi de derin bir muhasebeye çekebiliriz.
Efendimiz (a.s)’ın vefatından sonra uzun yıllar yaşayan Ebu Hureyre (ra), o senelerden birinde, mescitte oturuyorken uzaktan gelen biri yanına yanaşmış ve “senden rica ediyorum, bana dostundan bir söz naklet” demiş. Ebu Hureyre de “olur” dedikten sonra derin bir nefes çekmiş ve konuşamamış. Bunun üzerine adam ricasını tekrarlamış. Ebu Hureyre yine “olur” dedikten sonra yine konuşamamış.
O zat bu hadiseyi anlatırken Ebu Hureyre’den bir hadis naklederek ona nasihat etmesini üçüncü defa rica ettiğini, uzaklardan gelen biri olduğunu söyledikten sonra Ebu Hureyre’nin bir “ah!” çekip yere yığıldığını naklediyor. Hemen o mübarek sahabiyi kaldırmış ve başını yasladıktan sonra ayılmasını beklemişler. Kendine geldikten sonra şöyle söylemiş:
Bir gün Rasûlullah ve ben burada yalnızdık. Bana “Ebu Hureyre, sana bir şey anlatayım mı?” buyurdu, ben de onu şimdi size anlatacağım. Rasûlullah aleyhisselam şöyle buyurdu:

Videomuzu beğendiyseniz beğeni butonuna basmayı ve kanalımıza abone olmayı unutmayın. Diğer videolar için takipte kalın.

Merhaba.
Kanalımızda “Bilmeniz Gereken Ne Varsa” sloganıyla hayatınıza yön verecek faydalı videolar paylaşıyoruz. Destek için abone olmayı unutmayınız..

Kaynak abdurrahman uzun

21 Yorum

  1. Lise öğrencisiyim. Aileme yük olmak istemiyorum YouTube'dan harçlık çıkartmak istiyorum bu kadar insandan 5 – 6 kişi bile görüp abone olsa çok iyi olur , ve bir kişinin mutlu olmasına vesile olursunuz.. Şimdiden çok teşekkür ederim 🥰🌹🥰''

  2. Esselamunaleykum. Eline yüreğine sağlık kardeşim. Tevazu gitti gösteriş kaf dağına derebeyi oldu. Oysa büyüklerimiz demiş, ibadet'inde kabahat'inde gizli olmalı, gizli olan makbuldür demişler. İbadet ne kadar.gizli ise o kadar değerlidier. Kabahat ne kadar gizli olursa şahitlik edecek o kadar az olur. Bereketi bol, değeri çok gizli ibadetlerimiz olsun inşaAllah. Amin

  3. Insan komaya duwen zaman beyin ölur ama urek vurur ama insan hecne hiss etmir.bu da o demekdiki insan olen zaman ruh bedenen cixir ve beyin beden öldukden sonra insanin ruhu nece inciye biler?🤔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu