1
abdurrahman uzun

Ne altın ne dolar! Kat kat fazla kazandırıyor | “SİZİ KEKLİK GİBİ AVLARLAR” diyen İslam Memiş uyardı#dolar #islammemiş #döviz

Ülkemiz gündeminde hiç şüphesiz en önemli manşet doların durumu. 10 liraya düşer mi 20 lira olur mu? Kimilerine göre 10 liraya hatta 10 lira altına gerilecek! Başka birilerine göre ise 10 liraya düşecek diyenler halay görüyor. Peki İslam Memiş ne diyor bu konuda? İslam Memiş’in kendi kanalındaki açıklamalarını dikkatle takip ediyoruz.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş: “Biri dolar 30-40 lira olacak diyor. Diğeri 10 lira olacak. Yahu siz akıllı insanlarsınız. Bugün ki ekonomik koşullarda nasıl dolar 10 lira olur? Buna nasıl inanırsınız! Dolar 30-40 lira olacakmış. Şovmen bunlar!”

KANALA ABONE OLUP ZİLİ AKTİF ETMEYİ UNUTMAYIN LÜTFEN. Yapacağınız her yorum ve beğeni bize güç veriyor, heyecan veriyor. Teşekkürler.

Emrah İriç Instagram ▶ https://bit.ly/2VqioW0
Emrah İriç Videoları ▶ https://bit.ly/2UN6FUm

İş Birliği İçin: info@emrahiric.com.tr

Mehmet Ali Bulut Videoları ▶https://bit.ly/3i5jSzI
Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın Videoları ▶ https://bit.ly/3wojXVs
Abdurrahman Dilipak Videoları ▶ https://bit.ly/3ep6tBO
Hüseyin Çiloğlu Videoları ▶ https://bit.ly/3zKMSUg

İsmail Hakkı Aydın, Mehmet Ali Bulut, Ali Selman Demirbağ, Çağla Yüksel, Abdurrahman Dilipak, Hüseyin Çiloğlu gibi isimlerle olan röportajlarımı Emrah İriç Youtube kanalında bulabilirsiniz. Gelecekte bizi neler bekliyor, kehanetler Türkiye için ne diyor, İstanbul depremi ne zaman olacak, yeni teknolojiler hayatımızda neleri değiştirecek gibi soruların cevapları da kanalımızda.

Kaynak abdurrahman uzun

47 Yorum

 1. Krediyle ev araba sahibi olup geleceğini ipotek ettiren insanlar doğal olarak şehirdeki işlerine mahkumlar. Mütahhitlerden daha az elektrik ve su harcayan mimariye sahip evler istiyor muyuz? Tüketimimizin verimini düşürmeden miktarını düşüren bir hayat nasıl olur araştırıyor muyuz? En nihayetinde son kullanıcı kendine sunulan ürünlerden birini seçmek zorundadır. Suç tüketicinin olamaz.

 2. 3 metre bi kazik dikip 10 metreden tam ustune atlayip deligini tutturursan dolar 10 tl olcakmis;) Boyle yalamalari dinleyip prim kastirmayin yok oyle bi durum. Ulke ulke dolanip dileniyolar

 3. Artık Maaşla gecim diye birsey kalmadı herkes bir riske girip üretim saglamalı elde ettıgı kazanclada yatırımını altına yapmalı . Halk arasında dıyorlar yok işte dukkan kıraları uctu söyle böyle ya arkadas o şehirde malıyet yuksekse baska sehir arastırmaları yap baska şehirlere gec gelısmekte olan illerimizde devlet zaten sana destek oluyor . Ama bizim insanımız iş secıyor lüksü seviyor mega kent olsun illa diyor varsa maddi imkanın kal megakentlerde ama üretiö saglayıp düsüncendeki hedefine daha hızlı ulasmak ıstıyorsan maaşlı sistemden cıkıp finans ozgurlugunu kurup bır riske gırmek gerekiyor . Allah rızkını bitirmedigi insanı öldürmez korkmayın .

 4. Önce devletin üretimin önünde engel olmaması lazım maalesef devlet üretim yapılmasın diye devamlı engel koyuyor bunun örneği mazot fiyatları benim sirketim var kamyonetin bazı saatlerde ankaranin çoğu yerinde gezmesi yasak çünkü üretmek istiyoruz ve bu araç boş kantardan bile geçmiyor

 5. Ben büyükşehirde doğdum. Büyüdüm. İstanbul'da yaşıyorum. Ben köy hayatını sevmiyorum. Bana göre değil. İmkanlar daha kısıtlı her açıdan. Ben bu nedenle memlekete dahi gitmiyorum 12 senedir. Karasal iklimin sıcağı beni hasta ediyor, süründürüyor. Çikolata yesem alerji yapıyor. Güneş çarpabiliyor. İshal olabiliyorum. Kusmaya döndürüyor. Kır hayatını sevemedim. Hep derler kır hayatı güzel vs. Ama bana değil. Şehir hayatını kötülerler. Havası kirli. Nem yüksek vs. Valla ben kirli havayı ve nemi seviyorum. Size tuhaf gelebilir ama bu benim gerçeğim.

 6. Merhaba,

  EYT çıkarsa birçok insan memleketine geri döner diye düşünüyorum.

  Izleyenler belki vardır. Azerbeycan da bir aile köy yaşamıyla ilgili youtube'ta paylaşım yapıyor. Harika videoları var.
  O kadar huzur verici, dinlendirici, şahane.
  Ablamızda bir marifetli ki maaşallah.

  "Kand hayatı" diye geçiyordu video yanlış hatırlamıyorsam. Hele bir ninemiz var. Biraz zor anlaşılıyor ama eskilerden bahsediyor. O ninenin sesi bile huzur veriyor. Hani yat ninenin yanına anlatsın öyle güzel. Allah bereketini arttırsın, maaşallah güzel bir yerde yaşıyorlar.

  Onları izledikçe insanın memlekete yerleşesı geliyor.

  Bizde düşünüyoruz. Yer var. Ev var ama yeni bir eve ihtiyaç var. Tavukçulukla başlarız belki. Hayvancılık için ise bizim memleket ideal. Bizde küsbe vermezler. Yeşilimiz, yoncamız bol. Hayvanların eti de lezzetli olur. Üzüldüğüm kara sığır kalmadı pek. Ķömüş nerdeyse hiç yok.
  Çocukken ne çok vardı kömüş.

  Ben İstanbul'da büyüdüğüm için anlamam hayvancılıktan, tarımdan ama bizimkiler biliyor.

  Tavuk yapıp yumurta satarım ben de🙂
  Hayal kurun dediniz ya hayal kuruyorum.

  Toklu satıyorum kaça? 15 e. Vermem 15 e çalarım karataşaaa. 🙂

  Ceniklilere yumurta satıp armut alırız. 🤣

  Neyse. Kısa da olsa güzel bir hayal oldu benim için.

  Teknoloji Asya'ya kayıyor. Kaymış bile. Artık Avrupa'yı değil Asya'yı geçmemiz lazım demek gerekir belki. Konu gıda ve tarım olunca da zannediyorum gıda ve tarım üzerine teknoloji geliştirmek gerekecektir. Avrupa pazarına hitap ile beraber Asya pazarına yönelik ve Afrika da oluşturulacak bir pazara yönelik bir çalışma yapmak gerekir. Asya'da insan çok ve Asya Avrupa'dan daha zendin.

  Şöyle birşey duymuştum, doğrumu bilmiyorum. Cebrail kanatlarını Asya'ya doğru açmış bu yüzden Asya çok zengin ve bereketliymiş.

  Avrupa diye diye tek yöne bakar olduk.
  Avrupa ise Asya ve Afrikayı her açıdan sömürdü durdu ve hala doymadı.
  Doyuramadık Avrupayı, giydirmeye de yetişemedik, Asya da aç, açıkta, ihtiyacı olan insan yokmuş gibi. Asya doysun, giyinsin, yesin kendi ekip biçtiğini.

  Hiç istemiyorum Çin ve Hindistan'ın karşı karşıya gelmesini. İnşallah bu tuzağa gelmezler. Kimin için karşı karşıya gelcekler? Kana da doymadı Avrupa.

  O kadar heveslilerse daha önce atalarının geldiği, yıkıp yaktığı, kadınlara tecavüz ettikleri, mallarını ve kaynaklarını sömürdükleri gibi yine gelseler ya, İngiltere,Fransa ve diğerleri. Neden Hindistan? Çin'e de, Hindistan'a da bunlar gelmemiş miydi?

  Bana göre olması gereken hamle Çin ve Hındistan'ın mutabık kalarak olası bir savaşın önünü kesmektir.

  Böylece Çin ve Hındistan daha önce kendilerine yapılan bir zulmün diplomasiyle intikamını almış olurlar.

  İllede savaş istiyorlarsa da..

  Kuranda bir ayet var der ki
  "Güç ve sayıca onlardan üstün olduğunuz halde onlarla barış yapmayın anlaşma yapmayın"

  Tabi gönül barıştan yana fakat bunlar durmak bilmiyor. Çin ve Hindistan birbirini tokatlayacağına, daha önce herikisine de zulmetmiş devlerlere karşı ortak hareket etmeliler. Pakistanıda aralarına alarak. Avrupa böyle işte kötü üvey anne. Çocukları birbirine düşürür, düşman eder. Birbirine tokat attırır.

  Umuyorum savaş olmaz. Umuyorum Çin, Hindistan, Pakistan, Rusya, Türk devletleri, Türkiye vs.. ortak bir akılda birleşirler ve avrupaya, Amerikaya artık yeter derler.

  Teşekkürler.

 7. Ya sen öyle diyorsunda arsana ev diktirmek için devletten izin alıyorsun bu ne saçmalıktır. Devlet benim malıma ortak mı? Biz insanları koparıyor devlet.kardesim yüksek binalar daha büyük risktir. Altta kalan 3'ün 1'ni alıyor depremde. Bu yüksek binalar bir bir yeni dünya düzenin bir parçası, önce diktiriyorlar binaları, YAPAY deprem teknolojileri ile de istediği yeri göçürüyorlar . Nüfus mu azalacak yüksek binalardan daha uygunu yok. Bizim innsanlar komplo olarak baktıkları için, tapuda kafayı vurunca uyanıyorlar ama, iş işten geçiyor. ✋😉 Param olsun dolar alırım, sene sonu dolar 40 ila 45 TL burada dursun okur yazarsınız. Neymiş ekonomiye destek olacakmışız, ulen ülkemden trilyon tonluk hurda yurt dışına gidiyor, orada işleniyor, bizim inşaat sektörü dolar kurundan alıyor bu nasıl destek demir işleme sanayisi de mi kuramıyor sun arkadaş bu nasıl partiler çöplüğü bir cahil ülke. Bu partilerlle ülkeyi kalkindiramayiz. Birisi Kamalist, diğeri Türkçü diğeri Kürtçü, sağcı solcu. Varın siz düşünün. Kimler kimlerle Erdoğan'ın dan tut, hepsi hain.

 8. DOLARIN 10₺ YE DÜŞMESİ İÇİN PIYASAYA ENAZ 100- 150 MİLYAR DOLAR GIRMESİ. BAŞTAKILERİNİN DOĞRU EKONOMİ POLITIKALARI UYGULAMALARI GEREKİR.
  YOKSA ÖYLE YOK DOLAR 10₺ OLUR DUSER GIBI IFADELER AKLIEVVELLERİN IFADESİ OLUR…

 9. Merhaba Emrah bey…Dolar düşer ama yavaş yavaş, anı düşüşler olmaz,sonu geliyor, Çin Tayvanı alır ABD neyi alır bilemem, bu dünya biraz geç uyandı Putin uyandırdı, her ülke kendi parasıyla alışveriş yapacak yakında o zaman görürüz ABD yi…ümitvar olun dünya değişiyor Türk devleti sahaya iniyor bekleyin. Saygılar.

 10. bil gates naylon et ,dnsa ı geni değiştirmiş krispiyarlı sebze meyve necis et yapıp millet te yiyecek bil gates zındığına binlerce dönüm arazi sattıkya adam kurtaracak bizi değilmi umudumuz bil gates satın biraz dahga toprak satın daha çok zehirlesin bizi hain idareciler çok

 11. Emrah bey tarımdan birşey olmaz sanayişelim deyip devletten sabit kurdan kıredi alıp montajcılık yapan artan parayı devlete satan şimdide iş adamıyız diye iktidarları ayar verenleri tüsiatı bir toplantısında ülkenin başbakanı çilleri ağlattılar bunlar kendimize ait toplu iğne bile yapmadılar şimdi bütün zorluklara rağmen gaz petrol aramaya savunma sanayiye kendi arabana yapmaya kalkınca hemen düğmeye bastllar mus koc sağlığında yerli oto yapmak intar olur demedimi niye bunları tek laf etmiyorsun lahları dolandırıp dolandırıp son 3 .5 seneyi sıkıştırma biraz 70. 80 senedir ülkeyi hainlik edenleri cesaretlrnde birşeyler söyle korkma

 12. Emrah bey.
  Siz ve sizin gibi düşünenler bir araya gelip devlete şu teklifi sunsanız,devlet toki şartlarını köylerde,de uygulayamazmı yapacağı ev,ahır kümes vs müştemilatıyla yerleşimleri yeniden ihya edip bölgenin ne kapasitesi varsa o yönde üretim şartıyla insanları böyle bir istihdam yoluna gidemezmi .
  Yazdıklarımın hepsi madde madde tartışılsa hepsinin sonunda insan toplum ve ülkeye mutlaka kazanç olacaktır,şehirde bir ev alıp bir ömrü dört duvara vereceğine o parayı toprak herkalemde kazanç olarak geri verecektir.

 13. Emrah bey Türkiye'nin batı blogu ve natodan Avrasyaya doğru eksen kayması olurmu natodan cikarmiyiz cikartilirmiyiz bu konuda değerli yorumlarınızı içeren bir video yapmanızı talep ediyoruz. Saygilarimla

 14. Dolar kaç lira olur ben geleceği bilemem ekonomist değilim. Ama şunu belirtmek isterim ki Dolar yeryüzündeki en büyük en geniş dolandiriliciligidir. Şöyle ki, Abd 1970 yılından bugüne kadar karşılıksız dolar basmaktadır. Öyle bir para ki kendi ulkende çok küçük bir maaliyetle basıyorsun ama dünyada büyük bir değere sahip. Uluslararası ticarette en geçerli para. ABD doları gerçekte değersiz bir kağıt parçası ama dünyadaki devletler milletler bunun farkında olmasına rağmen aptalca hicbirsey yapmıyorlar. Tüm dünya milli para ya da altınla ticarete dönmeli. Ben milliyetçi bir insanım hiç dolar satın almadım. Bu sahtekarlığın içinde yeralmadim. Vesselam

 15. Önce Vatan 🇹🇷 arabadan, evden önce. Sanayi yok, turizm yok ama Sivas'ta olan araba sayısı nüfusu kadar. Sokaklarda yer yok. Çoğunlukla herkes ev sahibi, arabalar son model. Şu Vatanı bir bölüp parçalayamadiniz kafirlerle kriptolarla.. babalarinizmi gördü bu lüksü, inkar edenlerin gözüne durur. Bu günler elbette geçecek. Devletimin yanındayım malimla, canimla vatanimin yanındayım. Markayla mi doğdunuz,az yer kisa giyeriz. Almanya'da kiralar bin Euro en ucuzu hepsi batacak. Begenmeyenler gitsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu