1
abdurrahman uzun

Asgari ücrete gelen yüzde 30'luk zam neleri etkileyecek?Milyonların merakla beklediği asgari ücrette ara zam oranı belli oldu. Açıklama Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Başkan Erdoğan, yeni rakamın 5 bin 500 liraya çıkarıldığını söyledi. Erdoğan, asıl düzenlemenin yılbaşında yapılacağının müjdesini de verdi. Peki asgari ücret değişimi neleri etkileyecek? Gelişmeleri A Haber canlı yayınına katılan Takvim gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem değerlendirdi.

Kanalımıza Abone Olmak İçin : http://turkuvazvideo.com/qk2smd

Sosyal Medya
Facebook: https://www.facebook.com/ahaber.com.tr/
Twitter: https://twitter.com/Ahaber
Instagram: https://www.instagram.com/tvahaber/
TikTok: https://www.tiktok.com/@ahabertv
Telegram: https://t.me/ahabercomtr

#Ahaber #Haber #AsgariÜcret

Kaynak abdurrahman uzun

10 Yorum

 1. Bu ülkede asgari ücret alamayan asğari ücretin altında para kazanan serbest meslek yapan milyonlarca insan var siz kendinize göre herşeyi ayarlayıp kiralara ve gıdaya zam yaparken insanlar gün geçtikçe batağa sürükleniyor kiralar alıp başını ğiderken şehir içi ulaşım ücreti resmen soyguna döndü bir bekarın veya öğrencinin günlük masraflarını talep ettiğiniz ücret karşılamazken bu ücretin altında çalışan insanlar ne yapacak bu ülkeyi yıkamayacaksınız!!!

 2. Hükümet asgari ücretde hata karar verdi
  En az asgari ücret brüt 7200 TL
  Net asgari ücret 6500 TL olmalıydı
  Şimdiden restoranlar menü başına 15 TL zam yapacak bir işçinin aylık yemek ücreti 2450 TL oldu
  Geri kalan 3050 TL yetmeyecek bunun içinde yol masrafı ve iletişim var

 3. Bundan aylar önce iktidar partisinin bir milletvekili 4.253 tl alan Asgari ücretliye " domatesi kiloyla alıyorsanız 3 tane alın et kiloyla alıyorsanız 250 gram alın" diye tavsiye ve nasihatler atan milletvekili! Dün aldığı maaşla geçinmediğini söylemiş aldığı aylık maaşı 40 bin tl muhalif kanallardan dinlediğime göre! Yapılacak yeni bir düzenleme ile 40 bin tl olan milletvekili maaşı 56 bin tl ye çıkarılacak! Milyonlarca insana bu vatanın asil Milletine açlık sınırının altı! Vekillerine Ballı maaş! "Bune perhiz bu ne lahana turşusu"

 4. Askari üçret yükselince haber türkte insanların tartışmasına yol aççıyor nasıl yırtınıyorlar zamlar çok yükseldi tarlada biber 1 tl mecidiyeköyde marletlerde 21 tl Allahtan korkun bu milletin derdi Rte devirmek öyle bir diş biliyorlar çok yazık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu