1
abdurrahman uzun

Jahrein & ERLİK – Aynur Doğan'ı Savunanlar Buyursun Yüzüme Konuşsun Başlıklı Tw Spaces Konuşması!25.05.2022 Tarihli @jahreindota Twitter Spaces Canlı Yayınıdır.

Jahrein’i Takip Etmek İsterseniz:
Youtube: https://www.youtube.com/user/GamerJah
Twitter: https://www.twitter.com/jahreindota
İnstagram: https://www.instagram.com/jahrein
Discord: https://discord.com/invite/jahrein

Erlik’i Takip Etmek İsterseniz :
Youtube: https://www.youtube.com/c/ERLK61
Twitter: https://www.twitter.com/sjw_erlik
Discord: https://discord.com/invite/ZRZXTvZNhP

00:00 Olayı Bilmeyenler İçin Özet.
02:23 Giriş
03:20 Jahrein – Avukat Anıl Bey’in Konuşması!
18:50 Avukat Ece Hanım Jahrein’in Tweetleri Hakkında Konuşuyor!
23:03 Feyzi Aktuğ Konuşuyor.
31:00 pkk Yanlısı Paylaşımlarda Bulunan feqir Konuşuyor.
40:20 Celal Yakut Konuşuyor.
46:43 Tekrar Feyzi Aktuğ Konuşuyor.
51:40 Ahmet Murat Kaya Konuşuyor.
53:11 promises Konuşuyor.
57:50 col. dax Konuşuyor.
59:00 pkk Yanlısı Paylaşımlarda Bulunan Engelsiz Almancı Konuşuyor.
01:02:33 Emir Konuşuyor.
01:04:36 Togi Mülatör (GAZİ) Konuşuyor.
01:08:33 Yusuf Pirçek Konuşuyor.
01:11:15 Ensar Yılmaz ve Cengiz Yıldırım Konuşuyor.
01:18:25 Jahrein – Edip Yüksel Konuşması.
01:35:08 FK Konuşuyor.
01:40:00 Erlik Geliyor, Jahreinle Beraber Edip Yüksel ve Diğer Konuşmacılar ile Konuşuyor.
02:17:57 Outro – Bitiş

#Jahrein #ERLİK

Kaynak abdurrahman uzun

31 Yorum

 1. Ahmet abi Şırnaklı Kürt çocuk için "Ben senin için ölürüm" dedi. Orada zaten bütün pkk sempatizanlarına cevap vermiş oldu. Ben de bir Kürt olarak bütün Türk kardeşlerim için ölürüm. Burada mevzu Türk-Kürt mevzusu değildi zaten. Mevzu Aynur Doğan'ın bebek katili posterinin altında konser vermesi. Türkiye Cumhuriyeti topraklarına göz diken herhangi bir örgütün yaptığı organizasyona katılmaya rızası olan bir kişi Türkiye Cumhuriyeti Halkının verdiği vergileri cebine indirip, Türkiye Cumhuriyetinde konser veremez. Bu kadar basit. Atatürk'e hakaret eden bir posterin altında konser verip sonrasında Laik kişilere konser veren bir kişi söyleyemezsiniz bana. Son olarak bilgilendirmek için söylüyorum hdpkk'nın oy verilerine bakıldığı zaman hiçbir yerde %80-90 göremezsiniz. En fazla %60 alırlar. Yani Kürtlerin içinde azımsanamayacak kadar Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü savunan insan var. Diğer kesimin için şunu söyleyeyim, Bebek katilini savunan herkes faşist ve bölücüdür. Bugün giydiğiniz kıyafetten, aldığınız eğitimden, boğazınızdan geçen yemekten vs. vs. her şeyi Türk Milletine ve onun bölünmez bütünlüğünü savunan insanlara borçlusunuz. O kadar hassassanız bu şeylerden vazgeçin, vazgeçemiyorsanız çenenizi kapayın. Hem yararlanıp sonra nankörlük yaparak ancak karaktersizliğini gösterirsiniz. İdeolojik düşünerek faşistlik yapmanın alemi yok. Bana asimile olmuşsun diyecekler olacaktır, Ben Kürtlüğümle ve Türk vatandaşı olmakla gurur duyuyorum ve kan dökülmesini isteyecek kadar cani değilim. Siz kan dökülmesinden yanasınız, Aradaki fark bu.

 2. Erlik iyi bilir, 1836-39 arası Türkiyede bulunan ve ordumuzu modernize etmekle görevlendirilen Alman subaylardan biri Helmuth von Moltke o dönem güneydoğuya yapılan harekatlardan birine katılıyor. Tabi o dönemki otoriteye başkaldıran Kürtlerin sistematik bir ideolojileri yok, vergi vermek veya asker olmak istemiyorlar bundan dolayı da isyan ediyorlar. Bölgesel eşkiyalık tarzı hareketler. Ama yine de o dönem bile bazı aşiret liderlerinin önderliğinde silahlanmalar, devletin askerine kurşun sıkmalar falan var.
  "Bin yıllık kardeşlik, Kürtlerle et tırnak gibiyiz" falan gibi sözleri çok duyarız ama aslında Türkler ve Kürtler birbirinden çok farklı iki ayrı ırktır ve kültürlerinde de çok farklılıklar bulunur.
  Doğu ve güneydoğudaki aşiret ve tarikatlar gerekirse güç kullanılarak dağıtılmalı, mal varlıklarına ve silahlarına (ufak tefek şeyler değil, batı tarafında bulamayacağınız tipte ağir silahlar) el konulmalıdır.

 3. Anıl adındaki avukat olduğunu söyleyen kişi (umarım avukat değildir, zira, bu kadar ifade bozukluğu olan ve sığ ve bilgisiz ifadeler kullanan kişinin avukat olması avukatlık mesleğine yakışmıyor) Doğu'da askerlik yaptım ve bedel ödedim diyor, araştırın bedelli askerlik yapmamışsa ben de bir şey bilmiyorum.

 4. Bunlar nasıl avukat oluyor anlamıyorum hem mahkemede suçlu olduğu kanıtlanmadan damga koyamazsın diyor hemde jahonun yaptığı şeyleri sanki mahkemede haksız çıkmış gibi kesin kanıda konuşuyor

 5. Bu tarihte Kürtler siyasi varlık göstermemiştir ya da devlet kurmamıştır diyenleri anlayamıyorum ve ağızlarına balyoz vurasim geliyor artık.Yani bir kesime bir gıcıklığın var diye tarihi gercekleri yok sayamazsin ayıptır bu.Ulan bir devletleri olmasa da soylerdk.Genelde bu kesimlerin beğendiği bir tarihçi olan
  İlber Ortaylı bile gerçeği lami cimi yapmadan söylüyor.
  Merak edenler için
  https://youtu.be/wflA2WNKtZY

  Bu videodaki 1: 27: 40 dan itibaren olan İlber Ortayli'nin açıklamasını izlemenizi tavsiye ederim.
  Bu Videoda bu iddiada bulunan dangalak da bunu izlesin ve ne saçmaladığını görsün
  Yani demem o ki bir kesimi beğenmiyor olabilirsin gıcık kapıyor olabilirsin fakat bilimsel gerçekleri inkar ediyorsan bir bok bilmeden böyle konusabiliyorsan ya cahilsin ya da ahlaksizsin.Baska da bir şey değil.

 6. Edip Yüksel dayı çok feci iddialar söylüyor devlet hakkında, Jaho da ''yaw ben zaten bunları savunmuyorum'' diyor fakat Aynur Doğan'a kükrediğinin 100de biri kadar kükreyemiyor, çünkü gelip evinden alırlar 😀 konformizm böyle bişey işte arkadaşlar 😀

 7. Malatyalı bir Kürt ama Türk vatandaşıyım. Kürt olmam en son lise zamanlarımda sorun olmuştu. Bunun sebebi benim ve sınıftaki arkadaşlarımın cehaleti idi. Bunun haricinde Türkiye'nin hiçbir yerinde etnik kökenim sorun olmadı.

  Erlik, Dr. Faustus'un yazarı Goethe değil kardeşim, Christopher Marlowe'dur. Renaissance dönemi İngiliz edebiyatı.

 8. Anıl bey Türkiye' yi bir avrupa ülkesi olarak görüyor galiba. Abicim bu ülkede o kadar geniş olamazsin kusura bakma. Belki haklısın yasa açısından ama abicim o tr de öyle olmuyor iste adam senden faydalaniyor.

 9. Avukat Bey hâlâ söyleneni anlamamakta ısrarcı. Kafasında kurduğu şeyi tekrar ediyor ona inanıyor. Bu insanlar nasıl okuyup da avukat oluyor anlamıyorum. Üniversitelerde kesinlikle sorun var. Ayrıca avukat olmuş ama söz kesmeden dinlemeyi bilmiyor. Oysa anlamanın ve kendini anlatmanın yüzde 90 ı dinlemekten geçer.

 10. Ülkenin türkü de kürdü de, sığınmacısı da göçmeni de, aydını da cahili de, yaşlısı da genci de hepsi aptal. Akıllı dediğimiz kişilerin tek olayı geri zekalı olmaması..

 11. EY AKEPELİLER MHPLİLER AÇIKÇA TERÖR PROPAGANDASI TWEETLER ATAN, PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜ AKLAMAYA ÇALIŞAN. FEQIR, HAVIN GİBİ TİPLER NEDEN TUTUKLANMIYOR ? EN UFAK ELEŞTİRİ YAPAN TÜRK GENCİ TUTUKLANIYOR DA BUNLAR NEDEN TUTUKLANMIYOR ? TÜRK ÜLKESİNDE YAŞAYIP PKK DENEN AŞAĞILIK ÖRGÜTE SEMPATİ BESLEYİP UTANMADAN, ARSIZCA BİR DE TÜRKLERE SİZLE AYNI HAVAYI SOLUMAKTAN UTANIYORUM DİYEN UTANMAZLAR NEDEN TUTUKLANMIYOR ?

 12. Gözlerim doluyo dinlerken şu insanları. ATAM'ın hayatını hiçe sayarak kurtardığını şu ülkenin haline bak… Bebek katili, sayısız askeri şehit etmiş, ülkeyi bölmeye çalışan bir terör örgütünü savunan insanın neyini nasıl savunabilirsin ya.. Hiç mi vicdanınız yok be… Güzel ülkem ne hallere geldi… Bu duruma, bu hale gelmemize kim sebep olduysa ve bu durumun içinde bulunup savunan kim varsa yazıklar olsun…

 13. Bazılarının mantığına göre İşid ve Neo Nazi Sempatizanları da Sanat etkinlikleri yapabilir ve bunun hoş karşılanması gerekir.PKK Onbimlerce insanı katletmiş bir Örgüt,bu üstte saydıklarıma göre farkları nedir?

 14. Cehrin: Kadın Öcalan'a özgürlük yazan afişin önünde konser veriyor.

  Baran: Sen de ona göre törörist olabilirsin o zaman herkes hapse girsin.

  Konuşmanın özeti bu

 15. ERLİK konuşmaya başlayınca sevinçten gözüm doluyor. Bir de karşı taraf söylediklerine cevap veremeyip kekelemeye başlayınca mutluluk gözyaşı döküyorum. En büyük o mu bilmiyorum ama çok büyük be

 16. Bu ülkede bu kadar pkk sempatizanı olması nedir arkadaş hersey ortada millet kitap okumuyor diye şikayet edilir yıllardır sosyal medya var araştıran görüyor daha neyin davası bu arkadaş bildiğin ülkemizde siyasiler eliyle azınlık olduk amq olan ölen gariban Türk milletine oluyor dinlerken insan çıldırıyor yeminle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu