1
BlockchainDeFiJim CramerKripto ParaMetaverse

Jim Cramer: Metaverse Eğlence ve Oyundan Çok Daha Fazlası

Metaverse, Mark Zuckerberg’in Facebook’un adını “Meta” olarak değiştireceğini duyurmasından bu yana sık sık gündeme gelmeye başladı. Bir yorumda CNBC’de Mad Money sunucusu Jim Cramer‘den geldi.

Jim Cramer, Metaverse Kavramı Hakkında Yorumda Bulundu

CNBC’de Mad Money sunucusu ve eski bir hedge fon yöneticisi olan Jim Cramer; Metaverse’ün eğlence ve oyunlardan daha fazlası olduğunu söyledi. Ayrıca Metaverse’ün endüstriyel bir oyun olduğunu ve verimliliği artırabileceğini de dile getirdi. Metaverse kavramının bu denli gündeme geldiği zamanlarda özellikle geçtiğimiz ay, metaverse projelerinden Decentraland (MANA) yüzde 561oranında ve Tha SandBox (SAND) yüzde 755 oranında bir performans gösterdi.

Metaverse kavramına olan ilgi oyun uygulamalarının üzerindeyken; Cramer endüstriyel uygulamalarının da Metaverse kavramı açısından önemli bir alanı oluşturduğunu düşünüyor. Jim Cramer bu konu ile ilgili olarak şunları aktardı:

Bence hepimiz Metaverse’ün içinde olacağız, hepimiz onunla eğleneceğiz, ama Metaverse aynı zamanda bir üretim durumudur. Bir şirket, metaverse kullanarak maliyetlerinin üçte birini ortadan kaldırabilir. Bunu sadece eğlenceli bir oyun değil, endüstriyel bir oyun olarak da düşünmeliyiz.

Ayrıca değinmek gerekirse; metaverse projelerinde önemli yükselişler yaşanıyor. Bu yükselişlere buradan ulaşabilirsiniz. 


Kaynak:.btchaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu