1
Altcoin HaberleriBitcoinBTCDogecoin (DOGE)EthereumKripto Para

Dogecoin’in Kısa Pozisyonlarının Sayısı En Yüksek Seviyede!


En büyük kripto borsalarından biri olan Bitfinex‘teki marjlı Dogecoin kısa pozisyonlarının sayısı, yaklaşık 3.4 milyon dolara eşdeğer olan 15.9 milyon DOGE‘ye ulaştı. Dogecoin boğaları; Bitfinex’teki marjlı kısa pozisyon sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için dikkatli olmalı.

Bazı topluluk üyeleri, bunun kısa bir sıkma ile sonuçlanabileceğini düşünüyor;

Dogecoin’in Kısa Pozisyonları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Kripto borsası Bitfinex‘teki marjlı Dogecoin kısa pozisyonlarının sayısının artmasını bazı kullanıcılar kısa süreli bir sıkma olarak değerlendirdi. Kısa süreli sıkışıklıklar; yatırımcıların paniklemesine ve pozisyonlarını kapatmasına neden olan ve böylece belirli bir varlığın fiyatını önemli ölçüde yükselten bir dizi tasfiyeden kaynaklanır. Ayrıca Dogecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70’ten fazla bir düşüş yaşadı.

Dogecoin hayranı olarak bilinen Tesla CEO’su Elon Musk ise; Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus‘un doların değersiz olduğu hakkında yaptığı bir paylaşıma şu şekilde cevap verdi;

Bazıları Dogecoin‘in enflasyonunu büyük bir başarı olarak görse de, bazı endüstri aydınları tarafından da büyük bir kusur olarak görülüyor. Öte yandan Musk, kripto para biriminin yeterince ölçeklenirse bir ödeme aracı olarak başarılı olabileceğine inanıyor. Ayrıca bu ayın başlarında, önemli bir yazılım güncellemesinin ardından Dogecoin ücretleri, tüm kullanıcılar için önemli ölçüde düştü. 
Kaynak:.btchaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu