1
Altcoin Haberleribrad garlinghouseKripto PararippleSECXRP

Ripple CEO’su, SEC Davasına İyimser Bakıyor

Ripple (XRP) CEO’su Brad Gralinghouse, uzun süredir devam eden SEC ile Ripple arasındaki dava hakkında konuştu. CNBC’e verdiği bir röportajda sorulara yanıt veren Gralinghouse, dava sürecinin “iyi ilerleme” kat ettiğini belirtti.

SEC ile Ripple arasındaki dava sürecinin neredeyse bir yıldır devam ettiğini söyleyebiliriz. Geçen ay, Sulh Hakimi Sarah Netburn, SEC‘e Ripple‘la alakalı emir verilmişti. Garlinghouse, sürecin, Ripple’ın lehine gittiğini düşünüyor. Bu sebeple, seneye dava süreciyle alakalı sonuca varılması mümkün.

Açıkçası hakim tarafından sorulan soruları iyimser yorumluyoruz. Yargıç bunun sadece Ripple ile ilgili olmadığını, bunun daha geniş sonuçları olacağını anlıyor.

Bloomberg’in bir raporunda Ripple‘ın genel danışmanı Stuart Alderoty konuyla alakalı konuştu. Alderoty, SEC düzenlemelerinin uygunsuz olduğunu dile getirdi. Bu nedenle SEC yerine, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonunun daha büyük bir rol üstlenmesini önerdi.

Ripple, SEC Dava Sürecine Rağmen Güven Kazanmaya Devam Ediyor

Ripple ile SEC arasında süregelen dava ile ilgili, Brad Gralinghouse, iyimser yorum yapmıştı. Dava sürecine rağmen, XRP‘nin hızla büyüdüğü gözlemlemek mümkün. Öyle ki, Ripple’ın büyüme performansı yüzde 11’lik büyüme kazanarak, günlük aktif adres oranı 142.700’e ulaştı.

Ripple’ı eleştirmesi ile tanınan Messari CEO’su Ryan Selkis, kısa süre önce, şirketin menkul kıymetler kanunu ihlali nedeniyle dava açılması çağrısında bulunmuştu. Aksine, eski Commodity Futures Trading Commission (CFTC) başkanı Christopher Giancarlo, yorumlarında “XRP bir menkul kıymet değil” diyerek Ripple lehine konuştu.


Kaynak:.btchaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu