1
BitcoinBTCdogecoinElon Muskkripto borsaKripto ParaÖne Çıkanlar

Elon Musk’tan Dogecoin Sahiplerine Çağrıda Bulundu


Tesla CEO’su Elon Musk, dün Twitter üzerinden Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’ya, Dogecoin hakkında neler yaşandığını sorarak durumun şüpheli oluşundan bahsetmişti. Bu durum üzerine Binance’den hızlı bir şekilde cevap gelmişti. Binance CEO’su Changpeng Zhao ile yaşanan bu kısa tartışmanın ardından ardından Elon Musk, kripto borsalarını hedef aldı.

Elon Musk Dogecoin Sahiplerini Uyardı

Tesla CEO’su Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımda; Dogecoin sahiplerinin kendi özel anahtarlarını kontrol etmesi için merkezi ticaret platformlarından para çekilmesinden yana olduğunu söyledi.

Elon Musk, “anahtarlarınız değil, kriptolarınız değil” durumunu ilk kez desteklemiyor. Şubat ayında, kullanıcıların fonlarını kontrol etmelerine izin vermeyen herhangi bir kripto para cüzdanından “ne pahasına olursa olsun kaçınılması” gerektiğini söyleyen bir paylaşımda bulunmuştu.

O zamanlar Musk ayrıca, 2014’teki yıkıcı saldırıda 850.000 Bitcoin kaybeden, şu anda feshedilmiş kripto para borsası Mt. Gox hakkında bir tweet paylaşmıştı.

Kripto sahipleri, olası saldırılar veya diğer olaylar nedeniyle kriptolarını borsalarda tutmaktan genellikle vazgeçirilmeye çalışılır. Bununla birlikte, süreç çok uzun olduğundan ve fon kaybına neden olabileceğinden, yeni başlayanların kriptolarını kendi kendilerine saklamaması gerektiğine inananlar da var.


Kaynak:.btchaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu