1
Altcoin HaberleriBitcoinBTCcardanoEthereumeToroKripto Paratron

Cardano ve Tron, eToro’nun Duyurusunun Ardından Düştü

Kripto ticareti için de destek sunan bir sosyal ticaret platformu olan eToro, yaptığı bir açıklama ile ABD müşterileri için Cardano (ADA) ve TRON (TRX) kripto varlıklarını, gelişen düzenleyici çevredeki işle ilgili hususlar nedeniyle sınırlayacaklarını belirtti.

Söz konusu bu iki kripto varlık için stake desteğinin 31 Aralık 2021’de sona ereceğinden, ADA ve TRX için stake ödüllerinden ödüllerinden yararlanamayacak fakat bu ödüller 15 Ocak 2022’de ödenecek. Ayrıca eToro‘nun duyurusuna göre; sınırlamalar sadece yeni pozisyonlar için geçerli olduğundan, kullanıcılar iki kripto para birimi için mevcut pozisyonları güvenli bir şekilde tutabilecekler.

eToro’nun Açıklamasının Ardından Cardona ve Tron Düştü

Sosyal ticaret platformu olan eToro, Cardano  ve Tron ile ilgili yaptığı açıklamada; kullanıcıların ADA veya TRX’lerini istedikleri zaman dolar karşılığında satabilecekleri söyledi. eToro’nun, kullanıcıların bu iki varlığı eToro kripto cüzdanlarına taşımasını mümkün kılmak için bir yol üzerinde çalıştığı belirtildi.

Yapılan bu duyurunun ardından bir noktada ADA fiyatları yüzde 6’dan fazla düştü. TRX’te yüzde 2.4 oranında bir düşüş yaşadı. Ayrıca Cardano kurucusu Charles Hoskinson eToro‘nun kararı nedeniyle küresel kripto düzenlemelerde bir “açıklık sistem eksikliği” olduğunu söyledi.


Kaynak:.btchaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu