1
Altcoin HaberleriBrand Garlinghousedogecoinripple

Ripple’ın CEO’sudan Dogecoin (DOGE) Eleştirisi

CNBC’nin yayımladığı bir rapora göre, Ripple CEO’su Brand Garlinghouse, Fintech Abu Dhabi etkinliğinde yaptığı konuşmada Dogecoin’i (DOGE) eleştirdi.

Eski bir Yahoo yöneticisi olan Garlinghouse, 2013’te başlatılan ve 2021’de yaygın olarak benimsenen Bitcoin parodisinin, kripto para piyasası için iyi olmadığını düşünüyor:

“Dogecoin’in kripto piyasası için iyi olduğuna hâlâ ikna olmadım.”

Ripple’ın CEO’su Dogecoin’i Sınırsız Arzı Sebebiyle Sevmiyor

Her ne kadar Bitcoin’in (BTC) parodisi olarak hayata geçsede Dogecoin’in (DOGE) Bitcoin’den oldukça büyük bir farkı bulunuyor. Bu da Bitcoin’in 21 milyonluk arzına karşın DOGE’un bir sınırının olmaması. Ripple CEO’su da bu noktaya değinerek, DOGE’un yeterli bir varlık olmadığı görüşünce.

Geçmişte Bitcoin’in karbon ayak izini oldukça eleştirmesine rağmen Garlinghouse, Bitcoin’in (BTC) enflasyon endişeleri arasında çok fazla değer kazandığını da kabul ediyor.

Ek olarak konuşmasında Ripple tarafında da değinen CEO, Ripple’ın ABD’deki yasal sorunlarına rağmen dünya çapında bünyesine 250 personel eklemek istediğini de açıkladı.

CEO, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal savaşının 2022’de çözülmesini beklediğini de sözlerine ekledi ve davanın sadece şirketiyle ilgili olmadığını yineledi:

“Açıkçası, yargıç tarafından sorulan iyi soruları görüyoruz. Ve bence yargıç bunun sadece Ripple ile ilgili olmadığını, bunun daha geniş sonuçları olacağını düşünüyoruz.”


Kaynak:.btchaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu