1
abdBitcoinBTCDogedogecoinGünün HaberleriKripto Para

23 ABD Eyaleti, Bitcoin Yerine Dogecoin Arıyor

Bir danışmanlık şirketi olarak faaliyet gösteren The Advisor Coach, Amerika Birleşik Devletleri’nin 23 eyaletini kapsayan bir araştırma yaptı. Yapılan araştırmaya göre, 23 ABD eyaletinin sosyal medya popülerliğinde Bitcoin (BTC), Dogecoin’in (DOGE) gerisinde kalıyor.

Bitcoin, Dogecoin’in Gerisinde Kaldı

The Advisor Coach, yaptığı araştırmaya 23 ABD ülkesini dahil etti. Bu araştırmaya göre, Dogecoin’in sosyal popülaritesi Bitcoin’in popülaritesini aşıyor. Illinois, Florida, Hawaii ve New Jersey gibi eyaletlerin dahil olduğu araştırma, Dogecoin‘in Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin üzerinde olduğunu gösteriyor.

Bu arada söz konusu araştırmanın amacı, popülerliğe dayalı olarak 23 eyaletin her birinin yatırım yapmak istediği kripto varlığı tespit etmek.

Robinhood’dan gelecek listelenme haberi ve AMC Sinemaları’nda Dogecoin’in bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesi, DOGE’ye olan ilgide ve sosyal medya faaliyetlerine artış yaşanmasına neden oldu. Özellikle Robinhood haberlerinin 2021’deki fiyat rallisinde itici güç olduğu düşünülüyor.

Dogecoin sahipleri, kripto varlığı 2021 yılının sonunda 1 doları görmesini bekliyor. Analist David Cox ise fiyatın Aralık 2021’de 1 dolar sınırını geçeceğine inanıyor.


Kaynak:.btchaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu