1
abdurrahman uzun

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın: ALEM ADEM İÇİN DEĞİL, ADEM ALEM İÇİNDİR (Emrah İriç & @Ferda Yıldırım)Konuğumuz Beyin Cerrahı Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın. Sayısız unvana sahip olan İsmail Hakkı Aydın bilim insanı kimliğinin yanı sıra filozof, şair, yazar, müzisyen, teolog ve hattat. Pek çok yabancı dili konuşabilen Aydın bugüne kadar sayısız beyin ameliyatı yapmış ve yazdığı kitaplarda bugün dünyanın geldiği noktayı daha kimseler anlatmadan ortaya koymuş bir isim. Nüktedan kişiliğinin de yansıdığı bu röportaj bize çok şey kattı, Hoca’nın anlattıkları karşısında şaşırmamak ise öyle pek mümkün olmadı.
Ders niteliğinde izleyeceğiniz bu röportaj serisinin ilk bölümünde Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın yine kimselerin konuşamadığı alanlara girip zülfüyâre dokundu.

İlk olarak zaman durdurulabilir mi diye sorduk? Peki zaman mı önce yaratıldı yoksa madde mi? Sizce en uzun rüyanız kaç saniyedir? Dünyada öyle çalışmalar yapılıyor ki rüyalarınızın kayıt altına alındığını ve editlenebildiğini biliyor muydunuz? Hepimizin aklına şu soru geliyor. Eğer rüyalar kayıt altına alınabiliyorsa rüyalarımız kontrol edilebilir mi? Rüyada bizi diyar diyar gezdiren ne? Hangi rüyayı göreceğimizi biz mi belirliyoruz? Peki neyi düşünürsek rüyamızda onu mu görürüz? Rüyalar meçhulden gelen malum işaretlerdir ne demek?

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın uyurken düşünün diyor! İnsan uyurken nasıl düşünür? Nebe Suresi 10. Ayetin yanlış yorumlandığını söyleyen Aydın isyan ediyor ve soruyor: ‘’Nereden çıktı bu rahatlık!’ Zira Hoca’ya göre İslam’da dinlenme yok, tatil yok! “Uykuda bile üretmiyorsanız boşuna yaşıyorsunuz” diyen Aydın bizi şaşırtan bir açıklama daha yapıyor. Aydın’a göre alem adem için değil, adem alem içindir! Bu alemin insan için yaratılmadığını anlatan Aydın’ın bir başka şaşırtıcı açıklamasına gelelim. 24 saati izafi kullanırsanız saati 36 hatta 48 saate çıkarabilirsiniz.

Ve son bombası: İnsan beynini çalıştırırsa ölmemeye çare bulabilir! Bu nasıl mümkün olabilir diye düşünürken Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın noktayı koyuyor: Karakteriniz kaderinizi oluşturur…

Peki başka neler söyledi? Merak edenler için buyurun videoyu izlemeye…

#emrahiriç #ismailhakkıaydın #ferdayıldırım #kuranıkerim

BU VİDEONUN LİNKİ HERKESE GÖNDERİN. DERS NİYETİNE İZLEYİN İZLETTİRİN…

KANALA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN ▶ http://bit.ly/3d4fSfy
SONRA DA ZİLİ AÇIN LÜTFEN. Yapacağınız her yorum ve beğeni bize güç veriyor, heyecan veriyor. Teşekkürler.

Emrah İriç Instagram ▶ https://bit.ly/2VqioW0
Emrah İriç Videoları ▶ https://bit.ly/2UN6FUm

Reklam ve İş Birlikleri İçin:
* info@emrahiric.com.tr

Mehmet Ali Bulut Videoları ▶https://bit.ly/3i5jSzI
Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın Videoları ▶ https://bit.ly/3wojXVs
Abdurrahman Dilipak Videoları ▶ https://bit.ly/3ep6tBO
Hüseyin Çiloğlu Videoları ▶ https://bit.ly/3zKMSUg

İsmail Hakkı Aydın, Mehmet Ali Bulut, Ali Selman Demirbağ, Çağla Yüksel, Abdurrahman Dilipak, Hüseyin Çiloğlu gibi isimlerle olan röportajlarımı Emrah İriç Youtube kanalında bulabilirsiniz. Gelecekte bizi neler bekliyor, kehanetler Türkiye için ne diyor, İstanbul depremi ne zaman olacak, yeni teknolojiler hayatımızda neleri değiştirecek gibi soruların cevapları da kanalımızda.

Kaynak abdurrahman uzun

44 Yorum

 1. Çoğu vakitlerde gecenin kör vakitlerine kadar,bazen anlık bazende belkide yıllar sonrasına ait şeyler hayal ediyorum,kendi çapımda böylelikle gerçekleştirmek istediğim hayallerimin içinde hiç farkına bile varmadan uyuya kalmışım ,Reel dünyamda çok hızlı çok aktif gelişmeler olmasada yinede kocaman kocaman mutlulukları yaşadığım başarılarım oluyor. sen yapamazsın sen edemezsin diyen insanlara baktığımda sanki cin çarpması yaşamışlar gibi travmalar yaşadıklarını hissediyorum.böylelikle istediklerimi başara bileceğim kanatlerim dahada güçleniyor. Bazı şeyleri insanlara anlattığımda bana sadece deliymişim gibi bakıyorlar .hayaller güzeldir.böyle hocaları dinledikçe beni dahada umutlandırıyor insan herşeyi başarabilir buna inanıyorum.

 2. ALLAH : İNSAN BENİM SIRRIM BEN İNSANIN SIRRIYIM BUYURUYOR
  İSMAİL HAKKI AYDIN HOCAMIZI 83 MİLYON TÜRKİYE VE 7 MİLYARLIK DÜNYA İNSANINA DOĞRU TANİTMALIYIZ

 3. İnsanlar aleme birşeyler
  katmaya gelmiş seler ne
  katmislar aleme? Matamatik zaman dan önce
  Yaratılmış zamandan önce
  Ne işe yarayacakti anlama
  dim ……….telmeli

 4. Bu sayfadan çıkıyorum bukaadar küfürlü kelimeleri kabul edemem heleki insanı yerin dibine sokturup o insanlara izletmizde ayrı sıkıntı hepinizi tövbeye davet ediyorum

 5. Hoca sengitte doktorluğunu yap kurandan konuşacaksan haddini bilicen dikkat etcen farkındalık uğruna beynini ilah durumuna. Getirmeek sikıntı çıkarır allahın demediyini sen insana diyemessin allah kafir topluluğuna onlar bayvana benzer der. Hadda ondandan assagıdir.der demekmi sizin kelimelerniz baya sıkıntılı xxxxGerçekten biz Âdemoğullarını şerefli kıldık, onlara karada ve denizde kendilerini taşıyacak vasıtalar lutfettik, onları temiz ve hoş nimetlerle rızıklandırdık ve onları yarattığımız varlıkların bir çoğundan üstün kıldık.

 6. Zaman çağa göre değişir izafidir. Eski insanlar gündüz çalışır ibadet eder yetmez bir de gece namaza kalkardı. Biz ise zamana yetişemiyoruz. Hızlı geçiyor. Zamanın bereketi denilen birşey var. Ve bu devirde zamanın bereketi yok

 7. BRaW0 tek kelimeyle MagNiFiQue..rüya da bir proje düşlemek&gerÇekleşmesi;Örnek: "Dikiş iğnesi ni icat eden kiŞi Rüyasın da Zenciler Ateşte Çevirmek için 2 direk tepe ucundan delik açar&1dal geçirirler!Ve uyanır bizimki ve dikiş iğnesini icat eder

 8. HOCAM DÜZ DEYİR. ALLAH BUYURUR MƏN HƏR BİR QULUMLA VASTƏLİ VASTƏSİZ DANIŞIRAM VƏYH EDİRƏM.MƏN COX YAŞAYIRAM BU HALI HƏTDA TOXUNULDUĞUMUDA GERCƏKDƏ YAŞADIM.BİRGÜN YATMAQ VAXTI HƏR GECƏ OLDUĞU KİMİ DUA EDİB ALLAHIMLA DANIŞIB YATARAM UZANIB DÜŞÜNDÜYÜM HALDA GÖRDÜM SAĞ CİYNİMDƏN YANNAN İKİ BARMAĞIN MƏNİ BİR DƏFƏ BASDI MƏNİ DƏVƏRDƏCƏK QƏDƏR GÜCDƏ BU HİSS DEYİLDİ GERCƏKDİ.NƏSƏ OLACAQ DEDİM QONŞUNÜN HƏYƏTİ EVİDƏ MƏNƏ TAPŞIRILIB. ARDINCADA QƏFİL YUXU MƏNİ APARDI RÖYA GÖRDÜM QƏFİL OYANIB PƏNCƏRƏDƏN HƏMİN HƏYƏTƏ BAXDIMKİ HƏYƏTDƏ OLAN HƏRŞEY YERİNDƏ DEDİM BU YUXU NƏYİN NƏSİ ANCAQ DURMADAN DUA EDİRƏM həmişəki kimi ALLAHA SIĞINMIŞAM MƏNİ AGAH ET ANLAMIRAM. OTURDUM YATAĞIMA TƏKƏM BİRDƏN GÖRDÜMKİ SƏSGƏLİR TEZ BAXDIMKİ BİR ADAM GƏLDİ ƏDƏ BƏRKANNAN SUMKASINI YERƏ QOYUB OĞURLUQ EDİR YIĞIR QONŞUNÜN HƏYƏTİNİ. FƏNƏRİ YANDIRIB DEDİM DAYAN TULLANİB HƏYƏTƏ DAYAN DONUB QALDI BUNU TUTDUM.SONRA BUNU EVƏ SALIB KİMSƏN KİM GÖNDƏRİB ÖYRƏNDİM DEDİYİ ADAMIN DAYISINI YUXUDADA GÖRMÜŞDÜMKİ BU HƏYƏTİN QAPISIN ACİB BİZƏ DOĞRU GƏLİRDİ BUDA BİR İŞARƏT İDİ CÜNKİ O GÖNDƏRƏNİ TANIMIRDIM İŞARƏT ETMİŞDİ MƏNƏ RƏBBİM.SONRA VİDİYİSUNU ŞƏKLİNİ CƏKİB BOŞLADIM GETDİ ŞƏKİLİDƏ EV YƏSİNƏ GÖNDƏRDİM UZAQDA OLSA QOHUMU CIXDI.BUDA MƏNİM YAŞADIĞIM. ALLAH HƏR KƏSLƏ DANIŞIR HƏMİŞƏ BU GERCƏK.🇦🇿🇹🇷♥️🤲🌹🌹🌹

 9. Benim Annemin Amcası "zaman yolcusu"imiş.Annem anlatırdı>şimdi insanlar tembelleştirildi.>Araştırma yapmak,uzun yazıyı okumak zor geliyor.bayramları mümkün olduğu kadar 9 güne ayarlıyorlar.nedense herkes mutlu oluyor.sonrasında yine tembellik>hocam çok haklısınız-rüyalarda çok önemli.>kime -komplocu-deniyorsa bilin ki o kişi doğru olanı cesaretle konuşuyor,yazıyordur.bu yayınlar çok doyurucu ve hep bekliyoruz.

 10. Allahın gönderdiği bütün dinler zamanı gelip gönderildikçe bazı kanunları değişik olsa da imanın esasları başta olmak üzere bir çok şey ortak olarak devam eder ve evet ilahi dinlerin hepsi İsmail beyin de dediği gibi o yüzden İslamdır.

  İsmail bey bunu dedi ama olayı tamamlamadan bıraktı o yüzden olayın bir kısmını anlatan bu sözünü dinleyen Hristiyan veya Yahudi yanlış anlayıp asla Müslüman olmaz, hatta müslüman da islam olmayan bir ehli kitabın da doğru yolda olduğunu zannedebilir ,çünkü ben de Allahın yolladığı bir dinin doğru yolundayım der ve asla Müslüman olmaz. Oysa Hristiyanlık ve Musevilik bozulmuştur , kaldı ki bozulmamış olsalardı bile yine Hz Muhammed'e ve getirdiği yeni tamamlanmış din olan İslama tabi olmalıdır. Aksi taktirde eksik söylenmiş bu söz Saidi Nursî ile onun talebesi Abd, batı ve papalığın hizmetkârı Fetönün, en son peygamber ve dinî İslam geldiği halde buna rağmen Ehli kitabın da kurtulacağı iddiasıyla aynıdır.
  İslama uymak herkesin ve tabi ki ehli kitabında bir sorumluluğudur aynı zamanda bozulmamış olan Hristiyanlık ve Museviliğin de kitaplarında yazan bir emridir. Ehli kitabın bozulmamış olan tevhid dinleri ancak yeni bir kitaplı peygamber gelene kadar geçerlidir.
  Sonuçta her kitaplı peygamber gelince geçmiş kitabın hükmü kaldırılır yeni kitap ve kanunları geçerli olur.
  İsmail bey hayata katkı yapma konusunu imandan da öne alarak adeta hayatın amacı olarak ilan eden yanlış ve aşırı bir görüşe kapıldığı görülüyor. Oysa birinci amaç Allahın varlığını ve birliğini tanımak, kabul edip iman ederek salih amel yapmaktır. Allah ,İmanlı bir halde salih amel ve hayata katkı yapmayı ahirette kurtulmak için önemli kabul ediyor.
  Daha az gelişmiş ve şu andaki devrimize göre bilimsel olarak bize göre daha geri olan eski devirlerde de Allah iman etmeyi insanlara sorumlu kıldığına göre, bütün zamanlarda insanlar için ortak özellik olan Allahın insanlardan istediği iman etme ve kendini tanımak hedefi hayatın en önce ve önde gelen amacıdır.
  Bu , Allaha göre aranan amaçtır, oysa İsmail beyse insanlara göre olan hayata katkı yapmayı hayatın merkezine koymuştur. Oysa İmanlı olarak salih amel ve hayata katkı deseydi %100 kendisine katılmış olacaktık.
  İnsan eğer iman etmezse, hangi zamanın devirin de yaşarsa yaşasın, tıpkı hayvan gibi hayvanî veya nefsanî seviyeden , insanî, veya hz insan seviyelerine yükselemez.
  Allah ve peygamberler İmanlı olmayan bir çok önemli şeyler yapanı da önemli mevkilerde olanları da imana davet ediyor. Yoksa iman olmadan yapılan bilimsel katkıların hiçbiri ahirette kurtuluş için hiçbir önemi olmayacak ve sadece bu dünya hayatında kalacak boş ve ahirette kurtuluşa faydası olmayan işler kapsamında olacaktır.Bu ayırt edilmesi ve anlaşılması gereken önemli bir noktadır.
  İsmail bey, bu âleme katkı yapma konusunda evet bir yere kadar haklıdır sonuçta bir bilim adamı gibi hayata daha fazla katkı yapan, yapmayandan veya daha az katkı yapandan daha önemli olacaktır.
  Bilenle bilmeyen, aklını iyi kullananla kullanamayan veya daha az kullanan, çalışanla çalışmayan, sıradan biriyle bir bilim adamı aynı değildir.
  Oysa herkesin bilim adamı olarak veya bilim adamı gibi hayata katkı sağlaması beklenmez veya buna ille de gerek de yoktur. Çünkü kadın erkek herkesin hayatta bir yeri, önemi ve görevi vardır, bir bilim adamı kadar olmasa da az yada çok sonuçta bu hayata katkı ve faydalar sağlamaktadır.
  Şu yada bu sebeplerden herkes sanatçı, bilim adamı, sanatkar…..vs olamaz.
  İsmail bey bilimle bu kadar madem ilgileniyor o halde kendisine şu sorumu ulaştırın;
  Bize öğretildiği gibi dünya bir gezegense ve hem kendi hem de Güneş, hem de Güneşle birlikte Galaksi çevresinde hareket ediyorsa bu binlrrce yıldır kutup tarafından duran Kutup yıldızı nasıl oluyor da devamlı, hep kutupta, aynı yerde ve kıpırdamadan durabiliyor???

 11. Sayın hocam kedi.kopek fareler üzerinde bir hayli deney yaptığınızı söylediniz laboratuvar ortamında …sonrasında ise sokaktaki köpeğin ise insandan farkı olmadığını ve değerli olduğunu söylediniz.bu çelişki değil midir…malum deney esnasında o canlar aci çekiyorlar..bu deneyler adem için değilse kimin için yapılmaktadır.

 12. Sizlerin hazırladığı tüm konuları soluksuz ve dikkatlice seyrediyor ve öğreniyorum, iyi ki varsınız emekleriniz için teşekkür ediyorum, sıradaki bölümü bekliyorum, emeğinize sağlık.

 13. Pazarcilar gibisiniz be arkadas alla pulla sat uydur uydur anlat.
  Su kullandiginiz ve bu yoldan para kazandiginiz teknolojiyi üretenleri devamli kötülüyorsunuz ,hatta onlarin hep kötülük yaptigini anlatiyorsunuz ama onlarin ürettikleini onlardan cok kullaniyorsunuz.
  Garip bir durum yani.
  😀😃
  Rüya yasadiklarinizin gördüklerinizin bildiklerinizin beynindeki kayitlarinin uyurken kendi kendine karismasiyla uyaninca hatirladiklarindir .Uyanikken 5 duyudan gelen bilgilerle calisan beyin uyurken bazan beyindeki salgilarlardaki hareketle böyle bir sey meydana gelir.
  Beyinde olmayan kayiti rüyada göremezsiniz mesela gitmediginiz görmediginiz bir sehirde ,ülkede rüya göremezsiniz.Dogustan yada bebekken kör olanlarin rüyasida kördür sadece ses ve koku duyarak rüya görürler.

 14. Sizleri beğeni ile takip ediyorum,İsmail Hakkı hocamı çok seviyorum çağımızın ibni sinasi ve lokman hekimi.Allah uzun ömür versin.Hocami öyle yakından takip ettim ki , bilgi ve engin ilimleri karşısı da hayran oldum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu