1
Uras Benlioğlu

İnternet Kaşifi, Uras Benlioğlu Kim ki?İnternet Kaşifi, Uras Benlioğlu Kim ki?

İlk videolarından bu yana ”ilginç” kelimesinin hakkını layıkıyla veren bir Youtuber. Bazen İnternet efsanelerini, bazen varlığından haberiniz dahi olmayan eşyaları, bazen de ”Bunu mu satıyor? OHA!” diyebileceğiniz tuhaf ama hayatımızda olan ürünleri anlatıyor.

Uras Benlioğlu, 16.02.1982 tarihinde İzmir’in gözde ilçelerinden olan Göktepe’de doğdu. 18 yıl İzmir’de yaşadıktan sonra üniversite için İstanbul’a yerleşti. İstanbul Marmara İletişim Fakültesi mezunu olan Uras, mesleğinin temellerini atıyordu.
Üniversite yıllarından itibaren belli başlı televizyon kanallarında muhabirlik, haber seslendirmesi gibi işler yaptı. 2013-2014 yılında habercilik kariyerine son verdi.
Uras Benlioğlu, 13 yılını televizyon haberciliğine vermiş, ardından seslendirme ve belgesel yapımcılığı yapmış ve son olarak da Youtuber olmuş, bir oğul, bir eş, bir baba, bir ağabeydir.
Bu 13 yıl içerisinde ilk ATV haber merkezinde başlamış daha sonra dizi filmler için kamera arkası belgeselleri yapmış. Bunların arasında hepimizi ekrana kitleyen Muhteşem yüzyıl, Çalıkuşu dizileri ve Çağan Irmak’ın iki filmininde kamera arkası belgeselini hazırladı.
Youtube kanalını 1 Haziran 2014 tarihinde kuran Uras, hala içerik üretmeye devam ediyor. Youtube macerası ise internetten kendisine ulaşan yabancı birinin kendi youtube kanalı için seslendirme yapmasını istemesiyle başlıyor. Youtube üzerinden para kazanma fikrini benimsemesine yardımcı olan bu yabancı isim kısa bir sürede Uras’ı kendi kanalını açması konusunda ikna etmişti.

İzleyicileri Urasın samimiyetini ve güler yüzlülüğünü seviyorlar. Kanalında çokça ilginç ve bilgi videoları bulunmakta ve hala gün geçtikçe video kalitesini arttırarak içerik üretmeye devam etmektedir. Uras’ın fikir, çekim, kurgu ve montaj aşaması 7/24 devam ederek sürekli aktif ve güncel kalmaya özen gösteriyor.1.000.000 aboneye 31 Ocak 2017 tarihinde ulaştı. Anlık olarak 2 milyon 500 bin abone ve 614 milyon 757 bin izlenmesi bulunuyor. Kurgunun çok iyi olması Uras Benlioğlu’nu diğer kanallardan farklı kılınmasını sağlıyor.Bu başarının arkasında ki bir diğer isim de Uras Benlioğlu’nun 25 yıllık en yakın arkadaşı Seko diye bildiğimiz Serkan Arcadır Ayrıca Serkan Arca hem kurgu hem de youtube Türkiye’nin en iyi isimlerinden biridir.
Bir röportajında youtube sizi değiştirdi mi sorusuna :
Youtube’a 32 yaşında başladım. Zaten karakterim oturduğu için Youtube dünyası beni değiştirmedi. Ama genç arkadaşlar bu konuda çok dikkatli olmalı.şeklinde yanıt vererek karakteri oturmuş insanları paranın değiştirmeyeceğini altını çizerek bizlere gösterdi.
Diğer sosyal medya mecralarını da aktif olarak kullanan Uras, hafta en az bir paylaşım yapmaya özen gösteriyor. ve yaptığı işin de herhangi bir şey değil o işi en iyi yapan olmak istiyor.
Sık sık yeni video serileri üretiyor fakat diğer kanallar gibi sürekli içerik değiştirmemeye özen gösteriyor. youtube taki asıl hedefi ise çocuk içerikleriyle yurt dışına açılmak. Kanalında oğlu ali ile birlikte videoları da bulunuyor. Bu videolarda alinin yaşının küçük olduğu için asıl önceliğinin onun eğlenmesi olduğunu ve zamanla oğluyla birlikte bir çok eğlenceli videolar çekeceğinin de sinyalini veriyor.

#kimki #urasbenlioğlu #internetkaşifi

Kim ki? kanalın da ünlülerin, efsanelerin, değeri bilinmeyenlerin, unutulup gidenlerin aslında kim olduklarını, neden var olduklarını eğlenceli bir sunumla sizlerle paylaşıyoruz.

Sizlerde daha fazla video için bizlere Abone olarak, beğenerek ve yorum yaparak destek olabilirsiniz.

🔻Youtube Kanalımıza Abone Olun🔻
http://bit.ly/kim_ki

🔻Instagram Sayfamızı Takip Edin🔻
https://www.instagram.com/mz.kimki/

🔻Twitter ve Facebook ta takip etmek için de 🔻
https://twitter.com/mz_kimki
https://www.facebook.com/mzkimki

Kaynak Uras Benlioğlu

30 Yorum

  1. uras benlioğlu şuana kadar gördüğüm en samimi güzel espriler yapan arkadaşlığının ne kadar güçlü olduğunu kanıtlayan ve sevilmeyi hak eden bir youtuberdır

  2. Bir roportaj yaparsanız daha iyi olacak gibi. Ve kişilerin kendilerine ulaşıp onlar hakkında bilgi alıp sunarsanız sevinirim çunku bu bilgilerin çoğu bilinyor. Daha fazla detay eklerseniz iyi olur. Başarlarınızı devamını dilerim. (Uras abinin storysinden geldim)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu