1
BitcoinBitcoin HaberleriKripto ParaMicroStrategyMicroStrategy CEO'su michael saylor

Michael Saylor Tekrarladı: BTC Türkiye için Umuttur

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin ile ilgili yaptığı pozitif yorumlarla biliniyor. Şirket olarak, en fazla Bitcoin varlığına sahip şirketler arasında MicroStrategy de başı çekiyor. Bir süre önce MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘in (BTC) Türkiye için umut olduğunu söylemişti. Saylor, bu düşüncesini tekrarladı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor: BTC Türkiye için Umuttur

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), 18 Kasım günü yeni faiz kararını açıkladı. 100 baz puan düşürülen faizin ardından gün içinde Dolar/TL 11’i gördü. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, daha önceki düşüncesini tekrarladı.

Saylor’ın tweetinde şu sözler yer alıyor:

“Bitcoin, Türkiye için umuttur. Para birimi Mart ayından bu yana değerinin üçte birini kaybetti ve art arda dokuz yıl geriledi. TL’den USD’ye dönüşüm sadece çöküşü yavaşlatacak, BTC’nin benimsenmesi ise hasarı tersine çevirecek ve ekonomiyi canlandıracaktır.”

michael saylor tekrarladi btc turkiye icin umuttur 2

Hatırlayacağınız gibi Michael Saylor, daha önce de Türkiye ile ilgili yorumlar yapmış ve BTC’nin ülkemiz için bir umut olduğunu vurgulamıştı. İkinci bir paylaşımla düşüncesini yinelemiş oldu.
Kaynak:.btchaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu