1
Ruhi Çenet

Dünyanın Tanımadığı Kuzey Kıbrıs TÜRK Cumhuriyeti Hakkında 27 İNANILMAZ GerçekKanalıma Abone Olmayı Unutmayın ► https://www.youtube.com/user/ruhicenetburada?sub_confirmation=1
Beni Instagram’da Takip Etmek İçin ►
https://www.instagram.com/sumeyracenet
Kuzey Kıbırs’a gittim ve orayı size anlattım. Kıbrıs’a uçak bileti satın alıp otel rezervasyonu yapmadan önce bu videoyu mutlaka izleyin.

Önerdiğim Videolarım:
Dünyanın İlk Robot Otelinde 1 Gün Geçirdim! ►

FRANSA Hakkında Hiç Bilmediğiniz 25 İNANILMAZ GERÇEK ►

Avrupa’daki Tek Dostumuz ‘BOSNA’ Hakkında Hiç Bilmediğiniz 17 İNANILMAZ GERÇEK ► https://youtu.be/ZdqAYiER7MM

Müzik: YouTube Library

Kaynak: Ruhi Çenet

50 Yorum

 1. Adanın tarihi 1571'deki Osmanlı fethi ile başlamaz. Ada M.Ö. 1500'den beri yani 3500 yıldır Yunan'dır. Kıbrıs'ta sadece %18 Türk ve %80 Rum yaşıyordu. Bu sizin için önemli değil mi? Ve Yunanlılar adada İngiliz işgaline karşı savaşırken, birkac Türk İngilizleri destekledi, bunun icin Kıbrıslı Rumlar ile Türkler arasında kavga basladi. Ve sadece Türk tarafında mağdurlar ve ölümler olmadı.

 2. Benim öğrencilik hayatım Kıbrıs'ta geçti. Orayı çok sevmemin nedeni oradaki kurduğum arkadaşlıkların hala şuan da devam etmesi. Ve tabiiki gezilecek yerler çok fazla hele de arkadaşlarla. Hayatımın en güzel yıllarını yaşadım ama aynı zamanda da orafaki yaşam 100bin TL'den fazla bana patladı. Ben şu faturalar konusuna değinmek isterim. Hatırlıyorum Gazimağusa'da kirada kalıyorduk 3 kişi. Her gün dışarda olmamıza rağmen işte geç saatlere kadar kütüphanede ders çalışmak, sahilde arkadaşlarla sabahlamak, bisiklet turlarları falan yani evde az bulunuyorduk ama her 2 haftadan bir daha ay tamam olmadan 200 lira yatırıyorduk. Yani orada her şey pahalı ozamanlar o kadar fiyataysa şuan ne kadar Allah bilir. Yani yemek fiyatları da cabası.. ama tek fark vardı orada aldığım nike adidas Türkiye'ye göre biraz daha ucuzdu orada yaşayanlar onaylayabilir. Yani her şey pahalı olsa da oradaki günler benim için çok kıymetli unutamıyorum hala gidip gezmek istiyorum.. 🥰

 3. ENOSIS hareketi Yunanistan'la birleşmek istemeyen Rumları hedef aldı ve İngilizlere karşı bir darbe hareketi yapıldı. Arada birçok Rum vatandaşı infaz edildi. İngilizler darbeye karşı koymak için (Grivas'ın operasyonuna karşı yani) Türklerden yardım istedi. Bunu kendilerine bir saldırı olarak gören ENOSIS yanlısı Rumlar Türklere karşı saldırılarda bulundu (İngilizler de yardımcı olmadı). EOKA bu arada hem Türklere karşı hem de "hain" olarak nitelendirdiği Rum vatandaşlarına saldırılarda bulundu. Darbe sonrası Rumlar Türkleri düşman olarak belledi. Bu son derece önemli olan detayı herkes es geçiyor.

 4. KKTC Türkiye'yi doyuran bir ülkedir. Bunuda aklınıza kazıyın. 1 milyon Türkiyeli'ye 5.000 TL maaş veriliyor. O kadar küçük görmeyin
  Ben ada dışındanim Eskişehirli yim 23 yıldır magusadayim. Kuçümsediginiz ülke sizden daha büyük.

 5. Böyle bir başlık ırkçılıktır. Dünyanın tanımadığı diyerek en başta sen saygısızlık yapıyorsun ve tanımıyorsun. Ayıplar, yazıklar olsun size.

 6. Aynı hatayı iki video da da yapınca düzeltme yazmak şart oldu. Trafiğin Kıbrıs da ve Malta da soldan olmasını İngilizlerin işgaline bağlaman bir az salla olmuş. Trafik İskoçaya da da soldan, orası için ingiliz işgalini bahane göstersen birazcık doğru olurdu. Ancak orasıda bir ada. Anakaralarda trafik sağdan direksiyon solda , adalarda trafik soldan ve direksiyon sağda olur. İngiltere ingiliz işgalinde olduğu için değil ada olduğu için ters trafiktir. Fransız Guyanasına gitseydin oraya da ingiliz işgali yakıştırabilirdin. Fransa'nın aksine o adada lejyonerlerin idare ettiği trafik tersten akar.
  Kıbrıs konusunda ikinci hatan KTHY türkiye tarafından AtlasJete yedirilmek için batırılmadan önce direk Berlin, Paris, Londra seferleri yapabiliyordu. Türkiye nin Kıbrısa iyi geldiğini düşünmüyorum. Kendi politikalarımıza kurban ediliyor. Kapalı dediğin Maraş ta 50 sefer denize girmişimdir.

 7. HAN'IN AYNISI ORTADA Kİ, MESCİDİNDEN, ÜST KATTA, GELEN TÜCCARLARIN KONAKLADIĞI ODALARA KADAR, AYNI OLAN BİR YERDE, ANKARA ULUS'TA Kİ; "SULUHAN" HAHAHAA PARİS SCOOTER OLAYINA DÖNDÜ =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu