1
abdurrahman uzun

Abdurrahman Dilipak: Kadın-Erkek Eşit Değildir!Buket Aydın yepyeni bir programla, yepyeni sorularla tüm akılda kalanları aydınlatmaya geliyor. “Buket Aydın ile Koltuk” programında sadece gerçekler konuşulacak.

Bu koltuğa oturan yanıt vermeden kalkmayacak. Hem geçmiş, hem gelecek bu koltukta aydınlanacak. Bu koltuğa herkes davetli. “Buket Aydın ile Koltuk” cuma 21:00’de Haber Global’de.

Henüz Abone Değilseniz, Türkiye ve Dünya’dan En Güncel Haberler İçin Haber Global’e Abone Olun: https://www.youtube.com/channel/UCtc-a9ZUIg0_5HpsPxEO7Qg?sub_confirmation=1

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCtc-a9ZUIg0_5HpsPxEO7Qg/join

https://haberglobal.com.tr/
https://www.facebook.com/HaberGlobal/
https://www.twitter.com/HaberGlobal
https://www.instagram.com/haberglobal/

Abone Olun ► https://bit.ly/2FnCDeW

Haber Global Frekans Bilgileri;

Digiturk 47. Kanal
D-Smart 42. Kanal
Tivibu 46. Kanal
Kablo TV 71. Kanal (HD)
Kablo TV 910. Kanal (SD)
Turkcell TV+ 46. Kanal
Türksat 3A HD Frekans: 12685Mhz Pol:H S.Rate:27500 FEC:2/3
Türksat 4A SD Frekans: 12379Mhz Pol:V S.Rate:27500 FEC:3/4

#haber #gündem #sondakika

Kaynak abdurrahman uzun

28 Yorum

 1. Eşitlikten kasıt hakların eşitliği. Yani devlet her insana cinsiyeti, inancı, ırkına bakmaksızın eşit davranmakla mükelleftir. Tıpkı inandığınız Allah’ın tüm fanilere rızıklarını dilediğince vermesi gibi. Siz hiç Gay olduğu için rızıksız kalan bir insan gördünüz mü? Herkes vadesi dolana kadar rızkını yer.

  Sözün özü; lafı eveleyip gevelemene gerek yok dili pak olmayan Dilipak. Ağzındaki bakla şeriatla yönetilen bir ülkeyi zırvalamak istiyor ama yemiyor çünkü burası Türkiye Cumhuriyet’i! Şeriat isteyen yallah Arabistana, hayde.

 2. Tam bir safsata "kadın kadına eşit mi ki erkek erkeğe eşit mi ki kadın erkeğe eşit olsun" diyor! Tam bir çarpıtma…Her konuyu ters yüz etmede bir numaralar…. O zaman ben de bir cümle sarf edeyim kadın insan mıdır? sorusuna karşılık benim cevabım evettir. İkinci olarak "erkek insan mıdır?" diye sormuş olsan cevabım yine "evet" olacaktır… O zaman aynı şeye eşit olan iki şey birbirine eşittir.. KAdında erkek de eşittir çünkü insandırlar… Eşitliği bozmak için zorlama safsatalar her türlü eğip büküp çarpıtmalar yapabiliriz… Neyi savunursak savunalım bizi destekleyecek veriler sunan çarpıtma fikirler bulabiliriz. Ancak işin en kritik noktası ilk adımda tümden gelim değil tüme varım metodunu uygulayacaksınız.. Cahil kandırmaktan vaz geçmediler… Kendi kızlarını ABD lerde Avrupalarda gayet modern çağdaş kıyafetlerle en iyi üniversitelerde okutanlar sonra kalkmışlar bu milletin çocuklarının işsiz kalması karşısında Avrupa nın 400 yıl önce tartıştığı konularla oyalıyorlar

 3. Pardon? Herşeyi lgbt'ye nasıl bağlıyorsunuz?! Ne alaka ya ne alaka bir bağ yok anlamıyorum ve komik geliyor niye bu kadar nefret ediyorsunuz?

 4. Hayatımda gördüğüm en boş muhabbet olabilir. Hukuk literatüründe de, sözleşmeler kapsamında da, dünyanın neresine giderseniz gidin, eşitlik kavramına böyle bir bakış açısı getirilemez. Kadın ve erkek arasındaki eşitlik, fırsat ve haklar üzerinden belirlenir. Baya felsefik bir yaklaşımla, saçmalığın dibine vurmuş. Kadın erkek eşittir: ikisinin de seçme seçilme hakkı vardır, ikisinin de Eğitim hakkı vardır, ikisinin de yaşama hakkı vardır. İkisi de, başka bir varlığa köle olarak satılamaz. Eşitlik bu bağlamda değerlendirilir. Burada insanların özellikleri bakımından bir vurgu yapılmıyor. Yok, biri İyi gitar çalar, başkası iyi şarkı söylermiş ve bu yüzden eşit değilmiş. Bu ne saçmalık ya? 😁 neyse, toplumsal cinsiyet kavramını kabul etmeyen, kabul edemeyen bir zihniyete ne anlatılabilir ki? İnsanların cinsel yönelimi bazen tercih, bazen de doğuştan gelen bir özelliktir. Sizin gibilerden kurtulmak dileğiyle.

 5. Bu adama karşı hep ön yargım vardı. Son zamanlarda videolarını izliyorum abi sevmeye başladım ve bu videoda da hak verdim resmen bu lgbt muhabbetinde tercüman oldu duygularıma 👏

 6. Insanlar Bir birlerinden yanliz Imnan derecesinde ustundur Pegamberlerden sonram insanlarin en Yukseyi Hz Ebu Bekirdiz Soram Hz Omer Hz Osman Hz Ali dir bunlar dir hakiki ustunluk Yoksa Yabancinin gavuru gelmis haklarimizi koruyalim Lgbt Feminizim .Feminizim dunyanin en buyuk Silahsiz orgutudur

 7. Kelime oyunu yapıyor sadece. Kadın erkek eşitliği konusuna nereden bakıyor bu adam? Söz konusu olan şey "bireysel hak" açısından eşitlik. Kıvırıyor resmen uyanık herif 😏

 8. Türkler Kürtlerin ilahı olduğunu dillerinin anayasal durumunu inkar ediyor . Buyur Abdurrahim bey Türke karşı Kürdü destekle . Lafla olmuyor. Yeniakit insanlara iftira atıyor ordan para yedin .
  Yeniakit Akp MHP paraları sıfırla oğlum Müslümanlığı mı bizi çağırdığın İslam 🌝😀😊

 9. Hıristiyanın kültürünü müslümana satmayın kadın erkek eşittir diye dolananlarda ben müslümanım diye dolanmasın değildir çünki eski çalıştığım yerde benim çalışan bir bayan vardı 15 saat çalışırdık bazen ben erkek olduğum için yorulmazdim ahir bir işti fiziksel güç efor isteyen soğuk bir yandan o abla çok yorulurdu çok acırdım ona yardim ederdim hep sonra şef gelir ne derdi bilin bakalım kadın erkek eşittir o abla dayanamadı işi bıraktı gitti eşitlik falan bi geçin o işleri

 10. Bütün Dünya eşit olduğunu söylese bile yine de eşit değildir Küreselcilerin dünyada yaymaya çalıştığı saçmalıklar bunlar aynı zihniyet LGBT'nin de en büyük destekçisi zaten..

 11. BU "EŞİTLİK" SAÇMALIĞINA VERİLEBİLECEK EN NET, EN DOĞRU, EN KESKİN, EN OLGUN, EN DUYARLI, EN SAMİMİ, EN GERÇEKÇİ VE EN MANTIKLI CEVAP İŞTE BÖYLE OLUR.
  KONUYU SAKIZ GİBİ SÜNDÜRMEYE GEREK YOK. ALLAH' IN DEDİĞİ OLUR. KONUYA NEREDEN BAKARSANIZ BAKIN CEVAP AYNIDIR, DEĞİŞMEZ.
  BAZILARI ŞUNU İSTİYOR ZATEN "KADIN ERKEK EŞİTTİR" DEMEK YETMEZ, "KADIN ÜSTÜNDÜR" DENİLMESİNİ İSTİYORLAR :))

 12. Kadın erkek eşitse askere de gidin o zmn,Suriyeliler gelince herkes bir tepki ortaya koyuyor ama diyorlar ki kadınlar ve çocuklar kalsın niye kalsın herkes eşit değil mi kadın da gitsin ya da hepsi kalsın.

 13. Ben muhafazakar değilim ama kadın erkek eşit değildir, kadınlar feministlerin ve kendi çıkarlarının peşinde koştukça testeronsuz erkeklerle mutsuz olacak.

 14. Yorumlarda güce, fiziksel ozellige, goreve bakarak esit degil diyip konuyu baska yere calisanlari anlamiyorum… Ulan güce, fiziksel ozellige bakiyorsan zaten hic kimse esit olamaz herkesin gücü farkli erkek erkege, kadin kadinada ayni gücte olamaz. Konuyu carpitip, algi yapmayin esitlikten kasit firsat esitligidir mesela egitim hakkidir. Iki cinsiyetede esit akademik egitim hakki, hukuk onunde esitlik, mal mulk edinme hakki, calisma hakki, secme secilme hakki… Esitlikten kasit bunlar zaten konuyu fiziksel guce cekenler ayri bir kafada, sanki herkesin fiziksel gucude ayni ya…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu