1
Uncategorized

TIME Dergisinden Kripto Adımı: Bu Altcoin Bilançoya Eklenecek!

TIME Dergisi, kripto yatırım firması Galaxy Digital ile yeni bir ortaklık kapsamında Ethereum satın alacak ve metaverse ile ilgili içerik üretecek. İşte detaylar.

98 yaşındaki dergi, kripto para birimini ilk kez varlıklarına ekleyecek ve “Into the Metaverse” başlıklı haftalık bir bülten başlatacak. Ayrıca metaverse ile ilgili firmalar için bir TIME 100 Şirketler listesi derleyecek.

TIME, işlemin tamamen Ethereum aracılığıyla finanse edileceğini söyledi. Bu yılın başlarında dergi, dijital abonelik ödemeleri için kripto para birimlerini kabul etmeye başladı. Grayscale ile yapılan bir anlaşma için kripto para biriminde ödeme alınmasının ardından, yani Nisan ayından bu yana bilançosunda Bitcoin tutuyor.

Galaxy Digital’in CEO’su ve Kurucusu Mike Novogratz Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki on yılda, metaverse dünya ekonomisinin giderek daha önemli bir parçası haline gelecek; fiziksel ve dijital gerçeklerimizi ayırt etmek şimdiden zorlaşıyor” dedi.

TIME, anlaşmanın medya şirketleri arasında türünün ilk örneği olduğunu söyledi. Finansal şartlar açıklanmadı, ancak şirketler anlaşmanın CoinDesk’e yaklaşık altı ay süreceğini söyledi.

Dünyanın her yerinden insanların buluşabileceği, oyun oynayabileceği, izleyebileceği ve ticaret yapabileceği sürükleyici deneyimler için sanal bir dünya sunan metaverse, internetin bir sonraki güncellemesi olarak görülüyor. Bu yıl Meta Platforms (eski adıyla Facebook) ve Microsoft gibi büyük şirketler odaklarını internetin bir sonraki güncellemesine yöneltti. Morgan Stanley, bu ayın başlarında bir notta, metaverse’in bir sonraki büyük yatırım teması olduğunu ve bazı hisse senedi sektörlerinin şimdiden bundan faydalandığını söyledi.


Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu