1
Kripto Borsa HacimKripto ParaKripto Para HaberSpor anlaşmaları

Spor Anlaşmaları, Borsaların Popüleritesini Artırıyor

Kripto paralar artık hemen her alanda kendini göstermeye başladı. Kripto piyasası, spor dünyasında da oldukça ilgi çekiyor. Artık, kripto para sponsoru olmayan profesyonel bir spor ligi veya takımı bulmak neredeyse imkansız.

Crypto.com dün, daha önce Staples Center olarak bilinen Los Angeles arenasının isim haklarını, 700 milyon dolara, 20 yıllık bir sözleşmeyle satın aldığını açıkladı. Bu, Crypto.com Coin’in (CRO) yüzde 30 oranında yükselmesinde etkili oldu.

Tabii, bu konuda Crypto.com yalnız değil. FTX ve Coinbase de pazarlama faaliyetleri kapsamında spor anlaşmaları ile ilgileniyor. CoinGecko değişim verilerine göre, spor sponsorlukları, borsaların işine yarıyor gibi görünüyor.

Spor Anlaşmaları Borsalarına Fayda Sağlıyor

Hacim açısından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Decrypt’in haberine göre, zemin kaybetmeye başladı. En popüler 5 kripto varlık borsasını karşılaştıran platform, son 30 günde Coinbase, Crypto.com ve FTX’in kazançlı çıktığını söyledi. Bu arada söz konusu borsalar, toplam hacmin yüzde 58’ini oluşturuyor.

spor anlasmalari borsalarin populeritesini artiriyor
Kaynak: Decrypt

Öne çıkan borsaların hepsinin bir spor anlaşması olması da dikkat çeken bir diğer önemli nokta. Tabii bu kazançların sadece spor anlaşmalarından kaynaklandığını söylemek de doğru olmaz.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, şirketinin Binance’in arkasındaki ikinci sırayı aldığını gösteren borsa hacimlerinin ekran görüntüsünü paylaşarak değişimi gösterdi:

Bankman-Fried şirketinin spor pazarlamasına harcama yapmasının nedeninin, bilinirlik artırmak olduğunu söyledi. Bu sayede platformun kullanıcı sayısı da artar.

Morning Consult tarafından yürütülen yakın tarihli bir ankete göre; tüm yetişkinlerin yüzde 39’u kripto para birimlerine biraz aşina olduklarını söylerken, spor tutkunu olarak tanımlanan kesimde bu sayı yüzde 47’ye çıkıyor.

Spor severlerin yüzde 27’si bir miktar kripto para birimine sahip olduklarını söyledi. Kendini fanatik olarak tanımlayan 3 spor severden 2’si ve spor bahisçilerinin yüzde 72’si kripto para birimlerine aşina olduğunu belirtti.


Kaynak:.btchaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu