1
GÜNCEL

Sezai Karakoç AK Parti grup toplantısında şiir ve dualarla anıldı

Başkan Erdoğan Sezai Karakoç’u partisinin grup toplantısında andı. Erdoğan, Karakoç’un “Mona Roza” ve “Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine” şiirlerinden bölümler okuyarak partilileri Fatiha Suresi’ni okumaya davet etti. 

Erdoğan, Karakoç’u anarken, “Dün vefat eden mütefekkir, şair, yazar, mücadele insanı Sezai Karakoç’a Allah’tan rahmet diliyorum. Diriliş Yolu davasında kendisini takip edenlerin, tüm insanlığın başı sağ olsun. Mehmet Akif’ten Necip Fazıl’a uzanan düşünce temsilcisi olan bu müstesna değerin vefatı hepimiz için önemli bir kayıptır. İnsanı; düşüncede hayat arayan, düşüncesi dirilmeden inancı dirilmeyecek, inancı dirilmeden sanatı dirilmeyecek bir varlık olarak görüyordu. Bizden önceki neslin ve bizim neslimizin olduğu gibi, bugünkü ve sonraki kuşakların alacak çok feyzi olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

ÖNCE ŞİİRİNİ OKUDU SONRA FATİHA İSTEDİ

Erdoğan, şairin milyonların kalbine taht kuran “Mona Roza” ve “Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine” şiirlerinden bir bölüm okudu. Cumhurbaşkanı, daha sonra rahmetle andığı yazar için partililerden birer Fatiha Suresi okumalarını istedi.

Grup toplantısında okunan Fatiha’lar, büyük Türk şairinin ruhuna hediye edildi.


Kaynak: Haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu