1
Kripto Para Haberleri

İsrail Kripto ve FinTech İçin Yeni Düzenlemeler Getiriyor

İsrail hükümeti, kara para aklama ve terörün finansmanı ile ilgili endişeler arasında kriptoyu çevreleyen düzenlemeleri sıkılaştırıyor.

Terör Finansmanı ve Kara Para Aklama ile Mücadele Kurumu tarafından yapılan bir duyuruda, yatırımcıların kripto pazarındaki payını korumak için İsrail’de yeni bir dizi düzenleme getirildi.

Otorite direktörü Schlomit Wegman’a göre, yeni yasa dizisinin uygulanması, kripto ve fintech endüstrilerinin edeplerini korumasını sağlayacak ve bölgede kripto ticareti söz konusu olduğunda net siparişler ve standartlar oluşturulmasına yardımcı olacak.

İsrail Kripto Düzenleme Altyapısını Güçlendiriyor

Wegman’a göre yeni düzenlemeler, daha fazla kullanıcıyı hisselerini kriptoya yatırmaya teşvik ederek ve müşterilerin sektöre olan azalan ilgisini artırarak kripto kuruluşlarına yardımcı olacak. Uygun düzenleyici yönetimin olmaması nedeniyle İsrail, şüpheli kuruluşlara yasadışı kripto transferlerinin yapıldığı çok sayıda kara para aklama vakasıyla karşılaştı.

Globes’a göre, hükümetin Pazar günü yürürlüğe giren yeni Kara Para Aklamayı Önleme düzenlemeleri (AML), artık yerel fintech şirketlerinin ve sanal para birimi hizmet sağlayıcılarının bir işletme lisansı almasını gerektiriyor.

Yeni düzenleyici çerçevenin uygulanmasıyla birlikte, İsrail’de faaliyet gösteren kripto şirketlerinin artık bankalar gibi kapsamlı raporlar sunması gerekecek. Yetkililer, doğru arka plan analizi sağlamak ve hat boyunca yasa dışı para transferleriyle mücadele etmek için ayrıntılı müşteri kimlik standartlarını benimseyecek.

İsrail ayrıca, ulus için bir endişe kaynağı olan sürekli fidye yazılımı saldırılarıyla mücadele etmek için ABD Hazine Bakanlığı ile işbirliği yaptı.

Son zamanlarda, İsrail Ulusal Terörle Mücadele Bürosu, Hamas’ın askeri kanadına aktarılan kripto para birimine el koydu. Yeni düzenleyici çerçeve, İsrail’de faaliyet gösteren kripto borsaları üzerindeki kontrolü sıkılaştırmayı ve sağlam KYC entegrasyonu yoluyla yasa dışı fon transferini korumayı amaçlıyor.

İsrailli yetkililer, bölgedeki yaygın yasa dışı faaliyetlere son vermek için sürekli çalışıyorlar. Son zamanlarda İsrail makamları, ülke sakinlerinin 60.000 doların üzerindeki kripto alımlarında vergi beyannamesi vermelerini gerektiren yeni bir yasa tasarısı önerdiler.
Kaynak: paranfil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu