1
EthEthereumEthereum HaberleriFırsat alanıKripto Para

Ethereum (ETH) Fırsat Alanına Girdi

Kripto para piyasasındaki her anlaşma, endüstrinin çok değişken olması nedeniyle bir risk olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bazı durumlarda; piyasa varlıkların zirve yaptığı dönemlere kıyasla, giriş için daha uygun koşullar sağlayabiliyor.

Santiment tarafından paylaşılan verilere göre; Ethereumun geçen hafta 4,878 dolara ulaşarak ATH belirledikten bu yana yaklaşık yüzde 15 oranında fiyat düşüşü yaşadı. Bazı yatırımcılar, kripto piyasasında yaşanan düşüşlerin ardından kayıplar yaşarken; Ethereum bu hareketliliği ile henüz herhangi bir pozisyona girmemiş piyasa katılımcılarına fırsat alanı oluşturdu.

İki Aydır İlk Kez Ethereum Fırsat Alanına Girdi

Santiment tarafından paylaşılan alım veya satım alanının riski göstergesi; bir varlığın toplam piyasa değerinin gerçekleşen değerine bölünmesiyle hesaplanan MVRV oranı ile belirlenir. Bu gösterge, bir varlığın fazla satın alınıp alınmadığını veya indirimli olarak işlem görüp görmediğini gösterir. Gösterge tarafından sağlanan verilere göre; neredeyse iki aydır ilk kez Ethereum “indirim bölgesine” girdi. Bu da şu an Ethereum alımlarının önceki dönemlere göre çok daha az riskli olduğu anlamına geliyor.

ethereum eth firsat alanina girdi 2

Aynı göstergenin uzun vadeli versiyonu, Ethereum piyasa değerinin hala aşırı uzatıldığını ve “Düşük Risk” bölgesine girmek için yüzde 40 daha düzeltilmesi gerektiğini gösteriyor.

Haberin yazımı sırasında Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre 4,207 dolardan işlem görüyor.


Kaynak:.btchaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu