1
Ekonomi Haberleri

Alman Neobank N26, ABD Pazarından Çıkıyor

Alman Neobank N26, Amerikan cari hesaplarının 11 Ocak 2022’den sonra kapatılacağını açıklayarak ABD operasyonlarını tamamen durdurdu. Daha önce, kurucu ortak ve CEO Max Tayenthal, Insider’a ABD’nin artık bir öncelik olmadığını ve ABD’nin artık bir öncelik olmadığını söyledi. Şirketin çabaları Avrupa’ya daha yakın bir yere odaklanacaktı.

Şirket, Brexit’i kilit faktör göstererek Şubat 2020’de İngiltere’deki faaliyetlerini durdurdu, ancak kararda işletme maliyetlerinin de rol oynadığı anlaşılıyor.

N26, yakın zamanda, kara para aklama sorunları olduğu iddiasıyla ateş altına alındı ve Alman düzenleyici BaFin, sorunlar çözülene kadar kaydolduğu kullanıcı sayısına bir üst sınır koydu.

Bununla birlikte, geçen ay, Üçüncü Nokta Girişimleri ve Coatue dahil olmak üzere yatırımcılardan 9 milyar doların üzerinde bir değerlemeyle 900 milyon dolarlık bir artış sağlayan Neobank için işler iyiye gidiyordu.

N26, ABD hakimiyeti hedefine son veren tek Avrupa bankası değil. Geçen ay Monzo, düzenleyicilerin bankayı onaylanmasının olası olmadığını söylemesinin ardından ABD bankacılık lisansı başvurusunu geri çekmişti.
Kaynak: paranfil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu