1
BitcoinEthereumEthereum HaberleriSolana

Ünlü Analiste Göre Solana Ethereum’dan Çok Daha İyi

Bir kripto para analisti ve ekonomist olan Alex Kruger, Ethereum’un olası düşüşünü öngördü. Ethereum yerine Bitcoin ve Solana’nın, nitelikleri ve basit yaklaşımları nedeniyle kazanacağını söyledi. Alex Kruger, Ethereum’un çok fazla alanda yer aldığını ve bunun sonucunda başarısızlık yaşayacağını düşünüyor. Bu teorisi, Ethereum’un kripto para ekosistemindeki geleceği hakkında bir tartışmayı ateşledi.

Deneyimli bir ekonomist olan Alex Kruger, önümüzdeki yıllarda Ethereum’un geleceği konusundaki endişelerini dile getirdi. Ekonomist, ikinci en büyük kripto para biriminin aynı anda çok şey yaptığından ve başarısızlığa adım adım yaklaşmasından endişe ediyor.

“Bitcoin + Solana > Ethereum. Bu sadece bir öngörü. Ethereum, her şeyi kendisi yapmaya çalışıyor. İşte böyle başarısız olursun. Bitcoin her zaman daha güvenli ve daha merkezi olacaktır. Solana her zaman daha hızlı ve daha ucuz olacak”

diye tweet attı.

Ethereum’un DeFi, DApp’ler ve NFT’lere kadar uzanan geniş kullanım senaryosu, kripto pazarının %19’unu oluşturuyor.

Kruger’in görüşü “Ethereum’un her şeyi aynı anda yapmaya çalışmak, ancak bir şeyi gerçekten iyi yapamamakla ilgili.”, Bu görüş aynı zamanda Kraken’deki Büyüme Lideri Dan Held tarafından desteklendi.

Kruger’in hipotezi, Bitcoin’in merkezi olmayan bir ağ rolünde olağanüstü iyi performans göstermesi ve Solana’nın maliyetler, hız ve ölçeklenebilirliğe odaklanmasından kaynaklanıyor olabilir.

Bitcoin ve Solana gibi, Ethereum da son haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve gözünü 5 bin dolara dikti. Goldman Sachs, Ethereum’un yıl sonundan önce 8 bin dolarda olacağını tahmin ediyor.
Kaynak: paranfil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu