1
abdurrahman uzun

Sıradışı – 16 Ocak 2019 | Turgay Güler | Mustafa Yıldızdoğan | Ahmet Yenilmez | Abdurrahman Uzun#ÜlkeTV #Sıradışı

Turgay Güler’in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Mustafa Yıldızdoğan, Ahmet Yenilmez ve Aburrahman Uzun ile birlikte Türkiye’de yaşanan olaylar masaya yatırıldı.

Gazeteci Turgay Güler, Türkiye düşmanlığı yapanlarla ilgili “Son günlerde yaşadıklarımız bize bir şey gösteriyor. Seksen bir milyonuz, içimizde bu ülkenin yoluna baş koymayanlar var. Trump iki gün önce, ekonomik, mali anlamda sizi mahvederim diyor, bu ülkede alkışlayanları gördüm” sözlerini dile getirdi.

Güler, Osmanlı’ya hakaret edenlere tepki göstererek “Osmanlı devleti bir padişahlıktı. Almanya’da, Hollanda’da, Fransa’da, Belçika’da da krallık vardı. Dünyanın krallıklarla padişahlıklarla yönetildiği bir dönem var. Ama aydın diye kendini pazarlayan kişi, Osmanlı’ya padişahlık olduğu için küfrediyor. Osmanlı padişahlarının değer yargıları farklı olsaydı, seküler bir padişahlar olsaydı, bugün bu adamlar Osmanlı’ya padişah oldukları için küfrederler miydi?” ifadelerini kullandı.

Ahmet Yenilmez, Müjdat Gezen’in Osmanlı hanedanın son padişahının torunu ile ilgili kullandığı ifadeye değinerek “Sen bir tiyatro sanatçısı olarak bunu yapmamalısın. Bunu insan olarak, mesleğinin geçmişi olarak yapmamalısın. Bir hanımefendiye böyle bir üslup takınamazsın” açıklamasında bulundu.

Programda ayrıca Güler, Cumhur İttifakı’nın önemine değinerek “Cumhur İttifakı’nı siyasi bir proje olarak görüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu böyle bir şey değil. Şu an Türkiye’nin içinde bulunduğu süreç ya olacağız ya öleceğiz süreci. Bu bir bağımsızlık mücadelesi, bu çok ciddi bir mücadele. Bu mücadele içerisinde parti, siyaset vs. bunlar ikinci üçüncü planda kalır” ifadelerini kullandı.

Bizi takip edin;

Twitter : https://twitter.com/ulketv

İnstagram: https://www.instagram.com/ulketv

Facebook: https://www.facebook.com/ulketv

Kaynak abdurrahman uzun

35 Yorum

 1. Eski bir MHPli olarak AKP'nin trenine dümen olan ülkücüleri gördükçe MHP'ye geçmişte verdiğim oylardan utanıyorum. Türk Milliyetçiliği'ni ayaklar altına alan AKP'ye sempati ile bakan MHPli olamaz, olmamalı.

 2. Bide utanmadan soruyor Turgay neden otelenesinki diye 15 temmuz önce sizin destekli kanal ve iktidar degilmiydi idoljik diye adamı yerden yere vuranlar ayıp be biraz yüz olur insanda. Mustafa Yıldızdoğan karşılıksız sevmiş bir vatan evladı siz ise cikarlariniz için seviyormuş gibi gorunenlerdensiniz

 3. TURGAY BEY-
  SENDE BULDUN YUMUŞAK KARNIMIZI– HİSLERİ OLAN MİLLETİN–

  VER MEHTERİ AMA KARNIMIZ AÇ… –
  BANA 4 BİN EURO BORÇ VERİRMİSİN –
  EVE HACİZ GELECEK…

  YOKSA SENDEMİ TEYYARE YOUTUBERSİN..

 4. TURGAY BEY-
  SENDE BULDUN YUMUŞAK KARNIMIZI– HİSLERİ OLAN MİLLETİN–

  VER MEHTERİ AMA KARNIMIZ AÇ… –
  BANA 4 BİN EURO BORÇ VERİRMİSİN –
  EVE HACİZ GELECEK…

  YOKSA SENDEMİ TEYYARE YOUTUBERSİN..

 5. Video başlığında bu isimleri duyunca heyecanlandım. Cok güzel bir program olmuş. Hepinizin değerini sizler hayattayken anlayan biri olarak söylüyorum. Allah razı olsun.

 6. Bu ülkede birileri avazı çıktığı kadar cazgırlık yaparak sanat ve kültür alanında bir şeyler ürettiğini düşünüyorlar.Evet doğru ürettikleri bir "şey" olmaktan öteye geçmiyor.Şimdi sesleri çok çıksa da geleceğe,yeni nesillere,bu ülkenin tarihine ,bu milletin kültür ve sanat dünyasına dişe dokunur bir şey bırakamayacaklar.Böyle bir ortamda sizin gibi kıymeti çoğu kişi tarafından bilinmeyen değerlerimiz iyi ki var.Ama emin olun yaptıklarınızın hiçbiri boşa gitmedi,gitmeyecek.Anlatmak istediklerinizi, dertlerinizi ve daha fazlasını yeni nesilden sahiplenip daha gür bir sesle dillendirecek,daha farklı bakış açıları ile zenginleştirecek bir çok insan var.

 7. Çok Sorulan Sorulardan birtanesi:
  1)(Soru):Kamu ve Özel Sektörlerde
  Sen,Ben Ayrımı,Tek Taraflı Kadrolaşma ve Tek Taraflı gruplaşmalar,ötekileştirmeler
  ve Toplumda Cinsiyet,Irk,Yaş, Makam,Unvan,Kariyer,İnanç,Görüş,Fikir ayrımcılığı,Tek Taraflı Koruma yasaları şişerken Bunlardan İstifade edenler Siyasi Partilerden mi yoksa Kişilerin Makamlarını Suistimal etmesinden mi kaynaklanıyor.
  (Cevab):Siyasi Partiler veya Makam,Kariyer ler Direksiyon O Direksiyonu kullanan Kişilerdir.İnsanlarda Biraz Fırsatcılık var diyebilirim.Kusur Kişilerdendir.Dünyada 8 milyar İnsan Var.Her bir İnsanın Tutumu, Karakteri, Kabiliyeti,Bakış Açısı Farklı olabilir,Önemli olan Dürüst, Tarafsız ve Adil olmakta başarılı olana Ahiretde Daha büyük imkanlar olduğunu unutmamak Gerekir kanaatindeyim,Çünkü Mülk ALLAH'ındır,Kainatta Yaşayan Bütün Canlılar Bu Mülkte Kiracı Dır.Önemli olan Suistimal Etmemek gerektiği kanaatindeyim.

 8. Mustafa Yıldızdoğan değinilmesi gereken konulara değiniyor. Lakin bu Turgay Güler denen şahıs CHP den başka bri halt bilmiyor konuşmuyor konuşturmuyor. Neymiş evlerde sohbet sadece iş aş paramış ? Peki bu neden böyle diye neden açmıyorsunuz ? İŞÇİLER aldığı maaşdan ve İŞİNDEN memnun mu ? İşçi hakları uygulanıyor mu ? İŞ YERLERİNE denetleme yapılıyor mu ? HALK huzurlu mu ? Bunları neden sorgulamıyorsunuz ? Bizim evde her şeyimiz tam da şarkımız türkümüz tiyatromuz mu kaldı ? Arkadaşım adam İŞTEN eve gelemiyor ki MESAİDEN.. İzinli olduğu gün uyumaktan ve dinlekmekten başka bir şey yapmıyor… İyi güzel konular konuşuyorsunuz da biraz da HÜKÜMETE muhalefet yapın eksiklerini yanlışlarını söyleyin. YALAKALIK yapmaktan vazgeçin…. Diyorsunuz ki "Türkiye ucuza doğalgaz alıyor ucuza petrol alıyor dışarıya savunma sanayiden silahlar satılıyor ihracat yüz de bilmem kaç arttı, kişi başı milli gelir arttı flan falan… Eeeee peki bunların halka yansıması nedir ? Doğalgaz ucuzluyor mu petrol ucuzluyor mu ? Mili gelir 10 bin dolar diyorsunuz da kime göre neye göre. 2020 x 12= 24.240 1 yıllık asgari ücret toplamı. 10000 x 5.5 = 55000 bu aradaki para nerde söyler misiniz ? ( 5.5 tahmini dolar kuru )
  Sayın Turgay Güler hep diyorsun ya Kılıçdaroğlu şuraya gelsin sorularımı cevaplasın. Bende sana DİYORUM BENİ ÇAĞIR BENİM SORULARIMA SEN CEVAP VEREBİLECEK MİSİN ??????????

 9. İki kez radyoda dinledim ve birda burdan izledim hiç sıkılmadım.

  Teşekkürler Turgay Güler
  Kadro sabaha kadar konuşsa yine dinlerim.

  Babam sevdirdi Mustafa abimizi bize.

 10. türkiyede nasil bilmem ama yurtdisinda mustafa yildizdogani bilmeyen türk yoktur. herkesin arabasinda kassetti mevcuttur. mustafa abi sen herzaman icimizdesin bunu unutma!!!

 11. Sırf konuklarınız için youtubeden izledim güzel bir programdı herşeye katılıyorum sizinde yol açmanızı rica ediyorum 3 konukta sonuçta tv de program yapabilir

 12. Sayin Mustafa Yildizdogan beyefendi gibi yerli ve milli sanatcilarimizin TRT'ye davet edilmemelerinin sebebi bellidir ve o da bu kurumun haala vesayetci zihniyetin ve gayri mesru cocugu Feto'nun kontrolunde olmasidir, baska hic bir sey degil, kimse martaval okumasin. TRT yonetimi gecen sene bir de utanmadan ''Bizde Feto'cu kalmadi, temizledik'' tarzinda bir aciklama yapti, iste bu tam bir Feto tarzidir ! Yahu Reis bosuna yanlizim demiyor ya, adamin kendi partisinde bile bir suru yaramaz adam var. Vatandasin %52'sinde sorun yok, asil sorun kurumlardaki Reis'e takiye yapan sahtekar alcaklardadir ! Yuzune gulup alkislayan, ama arkasindan is ceviren serefsizlerdedir ! Gonul isterdi ki sayin hurmetli Reis'imiz bu adi herifleri bir bir kurumlarimizdan def etsin. Umarim Devlet bunlari bir bir not ediyordur ve vakti saati gelince topunun hesabini kesecek insAllah.. Amin ! Allah hepinizden razi olsun ve muvaffak eylesin insAllah.. Amin !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu