1
Uncategorized

Analist Uyardı: Bitcoin Bu Desteği Kaybederse Kayıplar Artabilir

Teknik bir araştırma firması olan Fairlead Strategies’in genel müdürü Katie Stockton’a göre, önde gelen kripto para birimi Bitcoin 58.000 dolar destek seviyesinin altına düşerse büyük bir düzeltme hareketi daha gelebilir.

Bitcoin, Kasım ayı başlarında rekor seviyelere ulaştı. Nisan ayındaki 65.000 dolarlık rekorunu geride bıraktı ve 58.400 dolara kadar düşmeden önce yaklaşık 69.000 dolara kadar çıkmayı başardı.

Stockton’a göre, Bitcoin’deki son düşüşün ardından daha fazla olumsuzluk yakın olabilir. Analist yaptığı açıklamada, “Bitcoin 58.000 dolar civarında kilit desteği tutamazsa, bu olur.” ifadelerini kullandı. Bitcoin, söz konusu destek seviyesini Salı günü ve Çarşamba günü erken saatlerde başarıyla test etti ve bu, yükseliş bekleyen kripto yatırımcıları için iyi bir işaret.

Bunun yanında son geri çekilme keskin olsa da, “olumlu orta vadeli göstergelerimizi etkilemedi” diyen Stockton, kısa vadeli aşırı satım koşullarının bitcoin ve diğer kripto para birimleri için ulaşılabilir olduğunu ekleyerek “geri çekilmelerinin bu haftadan sonra olgunlaşabileceğini” öne sürdü.

Ancak analiste göre Bitcoin kararlı bir şekilde 58.000 doların altına düşerse, kripto para birimi teknik ichimoku göstergesinin alt sınırını temsil eden 52.900 dolara kadar güçlü bir destek bulamayabilir. 53.000 dolar’a düşüş, mevcut seviyelerden %12’lik aşağı yönlü bir hareket yaşanmasını sağlayacaktır ve bitcoin’i ayı piyasası bölgesine sokacaktır.

Ancak Ethereum’un ilk destek seviyesi olan 4.000 dolara yaklaştığı göz önüne alındığında, Stockton 58.000 doların bitcoin için güvenilir bir destek olarak hizmet edebileceğini düşünüyor.

Son olarak Stockton, “DeMARK Göstergelerine göre, gün içi aşağı yönlü yorgunluk belirtileri zaten var, bu da geri çekilmenin en kötüsünün sona erebileceğini gösteriyor.” eklemesini yaptı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.


Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu