Barış Özcan

Mr.Robot’tan Siber Güvenlik DersleriVideo sponsoru Kaspersky Lab Cumhuriyet Bayramınızı Kutlar. Promosyon koduyla aşağıdaki ürünleri %15 indirimli alabilirsiniz. Promosyon kodu: baris …

Kaynak Barış Özcan

36 Yorum

  1. Ve en önemlisi söylenmemiş bence , arkadaşlar kafelerde , otobüslerde , kampüslerde vs bulunan wifi lere ücretsiz internet var diye bağlanmayın. bağlandığınız modem diğer ağlarla ( cihazlarla) aranızda bir bağ oluşturur ve eğer sizinle birlikte aynı ağ da bir hacker varsa hackler. Ve şu an bile hala görüyorum modemlerinizi WEP güvenlik sisteminden WPA / WPA2 güvenlik sistemine çevirin , çünkü WEP sistemi kolay hacklenen bir sistemdir. Ha bide şu android hacklenir ama apple hacklenemez muhabbetlerini bırakın apple leri hacklemekte çok zor değil. Bu arada Barış abi o 8.20 de gösterdiğin ELPSCRK evet öyle bir komut yok, onun gerçeği AİRCRACK genel amacı wifi hacklemektir. Ama ben 8.20 e baktığımda bir hack göremedim çünkü gerçekten bir hack saldırısı yapılmamış. Ama yinede dizide gerçekçi olsun diye KALİ LİNUX kullanmaları güzel olmuş . Videoyu yayınlayalı 4 yıl olmuş ama yinede yazayım dedim.

  2. BruteForse attack yapakmi yada serverlere önceden ele geçirdiğimiz ,sizdigimiz, uygulamamızı indirttigimiz bilgisayarlarla aynanda istediğimiz sitelere belli bir düzenle girelim mi?????

  3. Ustadim, Whiterose un elliot ile recovery dukkanindaki ilk bulusmasinda "Mr.Alderson" hitabetini Matrix 1 de Agent Smith ile Neo nun ilk bulusmasindaki "Mr.Anderson" soylemine cok benzetiyorum ve sanki alderson soyismi matrix e bir gondermeymis gibi geliyor. Her ikisi de kendilerine yazilan senaryo itibari ile bilgisayar bilimin uc noktasinda bilgiye sahipler. Sence?

  4. 12:07 Korumamız gereken bir şey daha var. Düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür insanlar olarak dikkatle, titizlikle korumamız gereken birşey.
    Cumhuriyetimiz!Kutlu olsun.🇹🇷🇹🇷🇹🇷♾♾♾

  5. öylesine karmaşık şifreler kullanıyorum ki, arkadaşım bir şifremi görünce şey demişti, devlet sırrı mı saklıyorsun😄

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Mr.Robot’tan Siber Güvenlik Dersleri

Video sponsoru Kaspersky Lab Cumhuriyet Bayramınızı Kutlar. Promosyon koduyla aşağıdaki ürünleri %15 indirimli alabilirsiniz. Promosyon kodu: baris ...Kaynak Barış Özcan